kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۴۵۶۳
تاریخ انتشار : ۲۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۱
فرمانده انتظامی تهران بزرگ از دستگیری بیش از ۸6۰ مجرم در پایتخت با اجرای چهل و سومین مرحله از طرح رعد خبر داد.به گزارش ایسنا، سردار حسین رحیمی دیروز در حاشیه اجرای چهل و سومین مرحله از طرح رعد، در جمع خبرنگاران، گفت: در مجموع تاکنون ۴۲ مرحله از این طرح به اجرا درآمده و امروز شاهد اجرای چهل و سومین مرحله آن بودیم که با یاری خدا در جریان آن ۳۱۱ حکم قضایی به مرحله اجرا درآمد.
رحیمی با بیان اینکه در نتیجه اجرای احکام قضایی و اقدامات اطلاعاتی بر روی سارقان، مالخران، زورگیران، قاچاقچیان و... در مجموع ۸۶۴ نفر از مجرمان دستگیر شدند، افزود: دستگیرشدگان تا به این لحظه به چهار هزار و۹۳۳ فقره انواع سرقت اعتراف کردند.
وی با بیان اینکه در اجرای این طرح ۲۹ باند سرقت منهدم شد، اظهارداشت: همچنین ۱۳۲ دستگاه خودرو و موتورسیکلت و ۳۵ دستگاه دوچرخه مسروقه نیز از مجرمان کشف شد.
رئیس‌پلیس پایتخت، ارزش ریالی اقلام مکشوفه را بالغ بر ۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان برشمرد و گفت: در مجموع به ۸۳۴ پرونده در اجرای این طرح رسیدگی شد.
رحیمی با بیان اینکه یکی از اولویت‌های پلیس در اجرای طرح رعد برخورد با محکومان و مجرمان فراری است، ادامه داد: در این مرحله نیز موفق شدیم ۳۰ مجرم و فرد محکوم شده از سوی دستگاه قضایی را شناسایی و دستگیر کنیم.
به گفته وی، جمع‌آوری ۱۷۷ معتاد متجاهر، کشف ۲۷ قبضه سلاح سرد و چهار قبضه سلاح جنگی و نیز کشف ۱۶ کیلوگرم مواد مخدر از دیگر دستاوردهای این طرح بود.
فرمانده انتظامی تهران بزرگ با بیان اینکه برخورد با قاچاق کالا نیز از جمله اولویت‌های مهم پلیس است، افزود: در همین راستا نیز ۳۱ پرونده مرتبط با قاچاق کالا رسیدگی شده و ۳۲ قاچاقچی دستگیر و به محاکم قضایی تحویل داده شدند. در مجموع ۲۶ هزار قلم انواع کالای قاچاق از این افراد کشف شد که ارزش ریالی آن بالغ بر ۸.۵ میلیارد تومان برآورد شده است. رحیمی با تاکید بر اینکه اجرای طرح‌هایی نظیر رعد برای برخورد با مجرمان ادامه خواهد داشت، گفت: برنامه‌ریزی برای برخورد با مجرمان چه در حوزه سرقت و چه در حوزه دیگر جرایم بر عهده پلیس بوده و ما تلاش داریم با انجام کارهای اطلاعاتی و اقدامات فنی و با استفاده از رویکردهای نوین کشف و رسیدگی به جرم به این موارد رسیدگی کنیم.
ادامه خاموشی‌ها در برخی از نقاط تهران
وی همچنین در پاسخ به پرسشی درباره افزایش یک سری از جرایم در ساعات منع تردد با بیان اینکه این موضوع را تایید نمی‌کند، اظهارداشت: اما متاسفانه ما همچنان بحث خاموشی‌ها را در بعضی از نقاط تهران مشاهده می‌کنیم که نسبت به این موضوع تذکر داده و تاکید کردیم که اصلا نیازی نیست که در ساعات منع تردد خاموشی باشد چرا که این موضوع تصادفات را بالا می‌برد و اصلا در برخی از جاها نیز نیازی به خاموشی وجود ندارد. از این رو این مسئله را نیز به شرکت برق نیز منتقل کردیم که امیدوارم حل و فصل شود.
 رئیس‌پلیس تهران درباره بازگرداندن اموال مسروقه به مالکان آنها نیز گفت: متاسفانه حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد اموال مسروقه از سوی سارقان فروخته می‌شود اما برای مابقی آن تلاش پلیس این است که این اقلام را در کمترین زمان ممکن به مالباختگان باز گرداند.
نام:
ایمیل:
* نظر: