kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۴۵۲۶
تاریخ انتشار : ۲۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۰


رئیس‌کمیته ملی پارالمپیک تاکید کرد: هدف ایران در بازی‌های پارالمپیک توکیو قرار گرفتن در بین ۱۰ کشور برتر از لحاظ رده‌بندی مدالی است و بر همین اساس کاروان ورزشی ایران مهیای حضور در این رویداد خواهد شد.
محمود خسروی وفا در جلسه ستاد عالی بازی‌های المپیک و پارالمپیک گفت: نفرات کاروان ورزشی ایران را بر اساس مصوباتی که داشتیم و با هدف ارتقاء جایگاه ایران که در بازی‌های پارالمپیک ریو به‌دست آوردیم، انتخاب کردیم و هدف ما با توجه به جایگاه پانزدهم دوره قبل بازی‌های پارالمپیک، قرار گرفتن در بین ده کشور برتر در رده‌بندی
مدال‌هاست.
رئیس‌کمیته ملی پارالمپیک گفت: نفراتی که سهمیه گرفتند لزوما نمی‌توانند در قالب کاروان ایران قرار بگیرند و بر اساس توانمندی آنها در کسب مدال المپیکی یا کسب مدال طلا در بازی‌های پاراآسیایی ٢٠٢٢ برای آقایان و مدال طلا و نقره برای بانوان می‌توانند به جمع کاروان اضافه شوند.
محمود خسروی‌وفا در این جلسه به همراه دیگر مسئولین کمیته ملی پارالمپیک گزارش‌هایی را در ابعاد فنی و پزشکی در فرآیند آماده ‌سازی کاروان ورزشی ایران که به نام سردار دل‌ها مزین شده است، ارائه داد. گفتنی است، خانم یامامورا مادر شهید سرافراز محمد بابایی به عنوان سرپرست معنوی کاروان ورزشی ایران در بازی‌های پارالمپیک انتخاب شده است.
نام:
ایمیل:
* نظر: