kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۴۴۴۵
تاریخ انتشار : ۲۳ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۵



بانک جهانی در گزارشی اعلام کرد کرونا باعث تعطیلی یک سوم کسب و کارها، ورشکستگی مالی کارخانه‌ها و کاهش تجارت در جنوب آسیا شده است.
به گزارش ایرنا، مجله هندی« داون تو ارث» به نقل از گزارش بانک جهانی اعلام کرد 64 درصد از کسب و کارها در جنوب آسیا به علت همه گیری ویروس کرونا دچار افت و ریزش شده است.
بانک جهانی که این نتایج را براساس نظرسنجی بر روی 100 هزار کارخانه کوچک در جنوب آسیا تهیه کرده اضافه کرده است تقریبا دو سوم کارخانه‌های جنوب آسیا بدهی دارند که این مقدار نسبت به دیگر مناطق جهان بیشتر است.
داده‌های نظرسنجی بیزنس پالس که توسط بانک جهانی در ۳۰ کشور انجام شده، نشان می‌دهد میانگین پرداخت بدهی برای کارخانه‌های کوچک در آسیای جنوبی نزدیک به ۷۰ درصد است در همین حال برای کارخانه‌های بزرگ این میزان تا ۵۲ درصد ثبت شده است.
در ادامه این گزارش آمده است که برای تعدیل و سازگاری با این گسست بیش از نیمی از کارخانه‌ها در جنوب آسیا برای جبران و سازگاری خود اقدام به افزایش ساعت کاری و کاهش دستمزد و ضمانت به کارگران کرده‌اند.
این نظرسنجی نشان می‌دهد کارخانه‌های جنوب آسیا در استفاده از راه‌حل‌های دیجیتالی از دیگر مناطق عقب‌تر هستند و تنها یک چهارم این کارخانه‌ها استفاده از تکنولوژی‌های دیجیتالی را گسترش دادند . به طور مشخص سرویس‌ها و خدمات اقامتی در این قسمت با توجه به افزایش استفاده از پلتفرم‌های دیجیتالی جا ماندند. شرکت‌ها در سراسر جهان با توجه به نیازهای دوران همه‌گیری تغییراتی به وجود آوردند که شامل ابتکارهایی در تولیدات مشترک بود. مثلا کارخانه‌های نساجی به ساختن ماسک رو آوردند و یا هتل‌ها به مراکز قرنطینه در این دوران تبدیل شدند.
در پایان این گزارش از دولت‌های کشورهای آسیای جنوبی خواسته شده برای بهبود پیوند میان کارخانه‌های کوچک و بزرگ اقدام کنند تا به این ترتیب با از بین رفتن شکاف اطلاعاتی به کسب و کارهای شبکه‌ای اجازه رشد داده شود.
بانک جهانی همچنین به کشورهای جنوب آسیا توصیه کرد با کاهش مالیات و تعویق آنها به کارخانه‌ها در زمان همه گیری کرونا کمک کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر: