kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۴۳۶۹
تاریخ انتشار : ۲۲ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۷پلیس هند اعلام کرد دو مرد را به اتهام استفاده از میمون برای سرقت پول در خیابان‌های دهلی‌نو، پایتخت این کشور بازداشت کرده است.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه، یک مقام پلیس اعلام کرد بعد از اینکه یک وکیل به پلیس شکایت کرد مبنی بر اینکه سه مرد با میمون‌هایی او را محاصره کرده و 6 هزار روپیه (۶۷.۵ یورو) پول وی را دزدیده‌اند، دو مرد بازداشت شدند.
تقریبا در سراسر کشور هند مقامات با شکایاتی مبنی بر تهدید ناشی از میمون‌ها در شهر‌های اصلی مواجه می‌شوند و این میمون‌ها برای ورود به منازل برای جست‌وجوی غذا تردید به خود راه نمی‌دهند. اما بر اساس یک قانون مربوط به سال ۱۹۷۲ گرفتن میمون‌ها ممنوع است.
این مقام پلیس اعلام کرد: قربانی سوار یک ریکشای موتوری بود که دو مرد در آن سوار شدند و از یک میمون خواستند در صندلی جلویی بنشیند و از یک میمون نیز خواستند در صندلی پشتی بنشیند. آنها پولی را که وکیل در کیف خود داشت، از او گرفتند و با میمون‌ها‌گریختند.
پلیس به وجود باندی در پشت حملات دیگری از این نوع مظنون است و یک تیم به طور ویژه برای جست‌وجوی عاملان آن ایجاد شد و سرانجام روز پنجشنبه در یک ایستگاه اتوبوس، این دو مرد با میمون‌های همدست خود بازداشت شدند. با وجود این، سومین مظنون توانست فرار کند و میمون‌ها نیز به یک مرکز نگهداری حیوانات سپرده شدند.
در هند میمون‌ها به طور مرتب برای اجرای فعالیت‌های سرگرم‌کننده در خیابان‌های کشور تعلیم داده می‌شوند و حمله گروه‌هایی از آنها به ساکنان، امری دور از انتظار نیست.

نام:
ایمیل:
* نظر: