kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۴۳۴۷
تاریخ انتشار : ۲۲ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۲رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی خراسان‌ رضوی گفت: عامل کلاهبرداری به ارزش ۲۰ میلیارد ریال از یک شهروند مشهدی در حوزه رمزارز، شناسایی و دستگیر شد.
سرهنگ جواد جهانشیری دیروز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: با شکایت یکی از شهروندان مشهدی مبنی بر کلاهبرداری از وی در حوزه رمزارز، موضوع در دستور کار قرار گرفت.
وی ادامه داد: شاکی از طریق یکی از دوستان خود علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در حوزه رمزارز شده و در گام اول سه میلیارد ریال در این زمینه سرمایه‌گذاری کرد، سپس با رویت کیف پول دیجیتالی و آشنایی با نحوه کار آن با گرفتن مشاوره مبلغ ۲۰ میلیارد ریال دیگر برای سرمایه‌گذاری در این بخش اختصاص داد اما در نهایت متوجه شد رمزارز معرفی شده در بازار ناشناخته و نامعتبر است.
رییس پلیس فتا خراسان‌رضوی گفت: با توجه به مستندات به دست آمده و بررسی کیف پول دیجیتالی شاکی مشخص شد رمزارزهای خریداری شده هیچگونه ارزشی نداشته و جعلی بوده است.
وی افزود: متهم اصلی شناسایی و با هماهنگی قضایی به پلیس فتا منتقل و پس از اعتراف برای تعیین تکلیف به دادسرای جرایم رایانه‌ای معرفی شد.

نام:
ایمیل:
* نظر: