kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۴۲۳۷
تاریخ انتشار : ۲۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۲
رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بانک مرکزی مقصر رسوب سه‌ میلیون تن نهاده دامی در گمرکات کشور است گفت: سیاست بانک مرکزی در تأمین ارز موجب آشفتگی بازار مرغ شد.سیدجواد ساداتی‌نژاد، در گفت‌وگو با تسنیم در کاشان، اظهار داشت: در سال 99 بانک مرکزی مدیریت مناسبی در تخصیص ارز به نهاده‌های دامی نداشت.
وی با بیان اینکه هیچ نظمی در تأمین نهاده‌های دامی در حوزه ارز وجود نداشت، افزود: این موضوع باعث شد با کمبود ارز در حوزه نهاده دامی در سال گذشته مواجه شویم و این موضوع به‌منزله کمبود مرغ است و باعث تشکیل صف‌های طولانی در خرید مرغ شد.
وی با بیان اینکه بانک مرکزی علی‌رغم مکاتبات حاضر به تهاتر کالا با نهاده‌های دامی نیز نشد و حتی با خرید اعتباری نهاده‌های دامی نیز موافقت نکرد این موضوع باعث شد سه‌میلیون تن نهاده‌های دامی در گمرکات کشور رسوب کند و بانک مرکزی با اتخاذ تصمیمات و سیاست‌های خود نقش قابل‌توجهی را در این آشفته‌بازار داشت.
ساداتی‌نژاد تصریح کرد: زمانی که مرغ زنده درب مرغداری 17 هزار و 700 تومان تمام می‌شود و با قیمت دستوری مقرر شد تا 14 هزار و 400 تومان از تولیدکننده بخریم شاهد آشفتگی بازار مرغ در روزهای اخیر بودیم.
نام:
ایمیل:
* نظر: