kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۴۱۶۶
تاریخ انتشار : ۲۰ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۲
مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی تهران:
مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران گفت:‌ بخش خصوصی اتوبوسرانی در حال زمینگیر شدن است و افزایش نیافتن نرخ‌ها به قشر ضعیف رانندگان آسیب وارد خواهد کرد.


محمود ترفع در گفت‌وگو با فارس، درباره زمان افزایش نرخ بلیت اتوبوس در پایتخت و اینکه گفته می‌شود این نرخ‌ها از پایان خرداد اعمال خواهد شد، اظهار داشت: خیر براساس مصوبه شورای شهر که به تأیید فرمانداری رسیده و به اتوبوسرانی ابلاغ شده است، اول اردیبهشت نخستین روز افزایش نرخ کرایه‌های اتوبوس خواهد بود.
ترفع افزود: سقف افزایش کرایه‌ها 35 و متوسط افزایش 25 درصد است، البته این افزایش نرخ عوایدی برای شهرداری تهران و اتوبوسرانی ندارد، چرا که 90 درصد خطوط اتوبوسرانی توسط بخش خصوصی مدیریت می‌شود.
وی ادامه داد: با توجه به اتفاق‌های یکی دو سال اخیر مانند تحریم‌ها، افزایش نرخ ارز و تورم، همچنین کاهش مسافر به دلیل شرایط کرونا، اقتصاد حمل‌ونقل عمومی به ویژه در بخش خصوصی متزلزل شده و در حال زمینگیر شدن است. حتی یک روز که به نرخ‌های قبلی از ابتدای اردیبهشت اضافه نشود، به قشر رانندگان اتوبوس در بخش خصوصی که اکثراً قشر ضعیف جامعه‌اند آسیب و ارد خواهد شد.
مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران گفت: نرخ بلیت اتوبوس از طریق پرداخت کارت بلیت کمتر از وجه نقد است که میزان دقیق کرایه خطوط از هفته آینده در پورتال شرکت واحد قرار می‌گیرد. همچنین تخفیف‌های مربوط به کارت بلیت به زودی به تصویب هیئت‌مدیره شرکت خواهد رسید.
ترفع تأکید کرد: میزان نرخ کرایه‌های اتوبوس نیز به زودی بر روی تمام اتوبوس‌ها برچسب‌گذاری می‌شود و کرایه‌ها کاملا در هر خط مشخص خواهد شد.

نام:
ایمیل:
* نظر: