kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۳۷۷۳
تاریخ انتشار : ۱۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۰
نایب ‌رئیس ‌اتحادیه طلا و جواهر:


نایب ‌رئیس ‌اتحادیه طلا و جواهر حباب قیمتی سکه بهار آزادی را 350 هزار تومان دانست.
کشتی‌آرای ضمن تشریح آخرین وضعیت بازار طلا و سکه از کاهش ۲۰۰ هزار تومانی حباب سکه خبر داد و گفت: قیمت سکه طرح جدید و قدیم نسبت به هفته دوم تعطیلات نوروز ۵۰۰ هزار تومان کاهش یافته است.
محمد کشتی‌آرای در گفت‌وگو با تسنیم درباره وضعیت فعلی بازار طلا و سکه اظهار داشت: از روز شنبه با توجه به مباحث سیاسی، هسته‌ای، برجام و... شوک قیمتی در بازار ارز داشتیم که همین موضوع باعث کاهش قیمت طلا و سکه شد.
وی با بیان اینکه کاهش هزار تومانی قیمت دلار باعث کاهش 500 هزار تومانی قیمت سکه شد، تصریح کرد: این درحالی است که تقاضایی در بازار وجود ندارد و داد و ستدی نداریم.
نایب ‌رئیس ‌اتحادیه طلا و جواهر ضمن تأکید براینکه کاهش قیمت ارز عامل اصلی کاهش قیمت طلا و سکه است، افزود: در هفته دوم تعطیلات نوروز، قیمت هر گرم طلای 18 عیار به یک میلیون 100 هزار تومان رسیده بود ولی از روز شنبه با کاهش قیمت ارز، هر گرم طلای 18 عیار نیز با کاهش 50 هزار تومانی همراه شد و با قیمت یک میلیون و 50 هزار تومان معامله می‌شود.
کشتی‌آرای با ‌اشاره به اینکه بازار هنوز داغ نشده و روال معمول نیز از سرگرفته نشده است درباره حباب سکه گفت: همزمان با کاهش تقاضا، حباب سکه نیز کاهش یافته است، حباب سکه با 200 هزار تومان کاهش به 350 هزار تومان رسیده است.
نام:
ایمیل:
* نظر: