kayhan.ir

کد خبر: ۲۱۳۶۹۹
تاریخ انتشار : ۱۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۹
روحانی در ستاد کرونا:
رئیس‌جمهور با قدردانی از مردم فهیم کشور به‌خاطر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ایام نوروز، گفت: متاسفانه در دو استان کشور موج چهارم بیماری آغاز شده و اگر مراعات نکنیم این موج در دیگر استان‌ها نیز وارد خواهد شد.

حجت‌الاسلام روحانی دیروز شنبه
(14 فروردین) در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا از پاندمی کرونا به عنوان یکی از حوادث بسیار مهم قرن نام برد و گفت: مجموعه خریدهای شب عید، رفت و آمد ایام نوروز و سفرهای آن ممکن است ما را با مشکلاتی مواجه کرده باشد. امروز در بررسی‌ها دیدیم که متاسفانه در دو استان موج چهارم این پاندمی آغاز شده و برخی استان‌های دیگر هم اگر مراقبت نشود ممکن است وارد موج چهارم بشوند.
وی گفت: در 4 ماه باقی مانده از فعالیت این دولت، مقابله با پاندمی کرونا و تلاش برای مهار این ویروس همچنان یکی از اولویت‌های اصلی است.
روحانی با بیان اینکه در طول 14 ماه گذشته از شیوع بیماری کووید 19، این ویروس نه از بین رفته و نه ضعیف شده است، گفت: امروز ساخت واکسن از اولویت‌های اصلی برای مهار این بیماری است و تجمعات و دورهمی‌ها باید همچنان به عنوان یک خطر تلقی شود.
رئیس‌جمهور با بیان اینکه پاندمی کرونا برابر آمار رسمی تاکنون حدود 3 میلیون قربانی گرفته که آمار واقعی بسیار بالاتر از این رقم است، اظهار داشت: مردم ایران در 14 ماه گذشته علاوه ‌بر مقابله با کرونا با تروریسم و جنگ اقتصادی تمام‌عیار نیز مقابله کرده‌اند و انصافا در این میدان با از خودگذشتگی و ایثار کادر درمان و مقاومت مثال‌زدنی مردم، کارنامه قابل قبولی به دست آمده است.
وی با ‌اشاره به اینکه تاکنون داروی قطعی برای درمان این بیماری ساخته نشده است، گفت: موثرترین راه مقابله با این بیماری فعلا تزریق واکسن است که ساخت واکسن در داخل کشور و خرید و واردات واکسن از خارج از اولویت‌های اصلی ما در مقابله با این بیماری است.
روحانی با بیان اینکه دستورالعمل‌های بهداشتی باید بیشتر از گذشته با دقت اجرا و رعایت شوند، گفت: هیچ دوگانگی در دستورالعمل‌های بهداشتی وجود ندارد و در تمام مبادی ورودی رسمی کشور با دقت تمام از ترددها مراقبت می‌شود.
رئیس‌جمهور با‌ اشاره به فرارسیدن ایام ماه مبارک رمضان اظهار داشت: بر اساس مباحث و تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا برگزاری مراسم مذهبی در شهرهای آبی و زرد با رعایت دقیق پروتکل‌ها آزاد و در شهرهای با وضعیت نارنجی و قرمز ممنوع است و در مورد مراسم شب‌های قدر نیز با توجه به شرایط آینده تصمیم گیری خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر: