kayhan.ir

کد خبر: ۲۰۹۳۵۸
تاریخ انتشار : ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۰
آزاده فلسطینی:
یکی از رهبران جنبش جهاد اسلامی و آزاده فلسطینی تأکید کرد که جمهوری اسلامی ایران حامی اصلی ما برای مقابله با رژیم اشغالگر اسرائیل است.
خضر عدنان، آزاده فلسطینی که چند سال پیش در زندان‌ رژیم صهیونیستی اعتصاب غذا کرده بود، در مصاحبه با خبرگزاری فارس با ‌اشاره به اوضاع ناگوار اسرای فلسطینی در بند این رژیم درباره خطراتی که جان و سلامت اسرا را تهدید می‌کند، هشدار داد.
عدنان گفت، تعدادی از اسرا از جمله «فؤاد الشبوکی» اسیر سالخورده به کرونا مبتلا شده‌اند حال آنکه رژیم ‌اشغالگر به این اسرا رسیدگی نمی‌کند و حتی از دادن دارو به آنها خودداری می‌کند و در این شرایط باسل مخلوف عجاج عضو گردان‌های القدس نیز در وضعیت جسمانی بدی قرار دارد و سلامت همه اسرا در معرض خطر است.
این آزاده فلسطینی درباره آینده کشورهای عربی که روابط خود با رژیم صهیونیستی را عادی کرده‌اند، گفت: از نظر رژیم ‌اشغالگر بهترین فرد عربی کسی است که مُرده باشد و از میان سازشکاران نیز آن‌هایی بهترند که در برابر ظلم به امت عربی و اسلامی سکوت کند، رژیم ‌اشغالگر ثروت ملت‌های این کشورها را غارت خواهد کرد و ارزشی برای خود این کشورها قائل نخواهد شد، این کشورها ضعیف‌تر خواهند شد و آن‌هایی که در دام عادی‌سازی روابط گرفتار آمدند، دچار ‌اشتباه شده‌اند.  
وی افزود: ما اطمینان داریم که در میان امت عربی و اسلامی حامی داریم؛ به ویژه جمهوری اسلامی ایران حامی اصلی ما برای مقابله با این رژیم‌ اشغالگر است و برای ما همین بس که جمهوری اسلامی ایران هر روز و هر لحظه روابط خود با ملت فلسطین را اعلام و به آن افتخار می‌کند و حمایت از قدس، مسجدالاقصی، اماکن مقدس و ملت فلسطین را وظیفه خود می‌داند.
این آزاده فلسطینی همچنین با ‌اشاره به سالروز شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی به روح این شهید و دیگر شهدای محور مقاومت از فلسطین گرفته تا لبنان، سوریه، عراق و ایران درود فرستاد و تأکید کرد که ان‌شاء‌الله به یاری خداوند رژیم ‌اشغالگر را شکست داده و همگی در صحن مسجدالاقصی نماز به جا خواهیم آورد.
نام:
ایمیل:
* نظر: