kayhan.ir

کد خبر: ۲۰۹۳۴۷
تاریخ انتشار : ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۸
وزیر اقتصاد جمهوری ارمنستان:
وزیر اقتصاد جمهوری ارمنستان گفت: مقرر شد طی شش ماه آینده حجم تبادلات تجاری ایران و ارمنستان به یک میلیارد دلار افزایش یابد.به گزارش ایرنا، وهان کروبیان، در حاشیه دیدار با عباس رضایی استاندار اصفهان افزود: نخستین باری است که به عنوان وزیر به ایران سفر می‌کنم و این سفر اتفاقی نبوده زیرا به ظرفیت‌های فراوان، وسیع و بزرگ این کشور آگاهی دارم و باید در راستای تعمیق و توسعه روابط اقتصادی ۲ کشور تلاش کنیم.
وزیر اقتصاد ارمنستان تصریح کرد: هر دو ملت ایران و ارمنستان از دیرباز در کنار هم دوست و همسایه بودند ولی متاسفانه اکنون سطح روابط اقتصادی ما با روابط دوستانه بین دو ملت همخوانی ندارد.
وی اضافه کرد: با توجه به اینکه من سال‌ها در زمینه کسب و کار و تجارت فعالیت داشتم به ایران سفر کردم تا نه تنها تجارت متقابل را رونق و توسعه دهیم بلکه یکی از اهداف یعنی ایجاد تولیدات مشترک را اجرایی کنیم.
کروبیان گفت: باید قدم‌های اجرایی زیادی برداریم و بتوانیم تولیدات دو کشور را به کشور ثالث صادر کرده و به فروش برسانیم همچنین نه تنها به اوراسیا بلکه به کشورهای دیگر قصد صادرات داریم.
به گفته وی از این رو تولیدکنندگان ایرانی می‌توانند بخشی از تولیدات خود را در ارمنستان تکمیل کنند.
وزیر اقتصاد ارمنستان خاطرنشان کرد: حجم تبادل تجاری در سال گذشته ۴۰۰ میلیون دلار بود که نسبت به ظرفیت‌های ما اندک است.نام:
ایمیل:
* نظر: