kayhan.ir

کد خبر: ۲۰۸۹۳۶
تاریخ انتشار : ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۳
مراسم پایانی نخستین دوره جایزه ادبی فلسطین عصر دوشنبه 29 دی در مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب برگزار شد.در ادامه مراسم محسن پرویز رئیس هیئت مدیره انجمن قلم ایران و دبیر جایزه جهانی فلسطین گفت: نکته‌ای که لازم است همه ما به آن توجه کنیم این است که گاهی بعضی افراد تشکیک می‌کنند و سؤال ایجاد می‌کنند که چرا ما بحث فلسطین را مطرح می‌کنیم و چرا ما باید موضوع فلسطین را مطرح کنیم؟ در واقع فلسطین نماد مقاومت است و اگر ماجرای فلسطین با تصاحب سرزمین‌های‌ اشغالی و رسمیت بخشیدن کامل به این موضوع و با محروم شدن سکنه اصلی  فلسطین از حضور در سرزمین‌های‌شان حل شد، این در واقع رسمیت بخشیدن به تجاوز و حکومت زورگویان است. هر جنایتی اگر انجام شد و ما کوتاه آمدیم، در سطح جامعه جهانی، طبیعتاًً اجازه دادیم که این اتفاق مجدداًً تکرار شود و به شکل بدتری در جاهای دیگر تکرار شود. این فارغ از این است که اساساًً رژیم صهیونیستی یک رژیم غاصبی است که  در پی گسترش مرزهای خودش است و در پی سیطره بر مکان‌های وسیعی است و در واقع یک غده سرطانی است که اگر درمان نشود مشکلات جامعه به راحتی حل نخواهد شد.
وی در بخش پایانی سخنان خود گفت: برنامه جایزه فلسطین در واقع بررسی آثار منتشر شده در این موضوع بود و امید داریم این رویه و اهدای جایزه فلسطین به همین منوال که برگزار شد، هر چند وقت یک‌بار تکرار شود و ما دیگران را هم به این کار تشویق کنیم و هرکس به سهم خودش به حرکت رو به جلوی این جایزه کمک کند.
در ادامه مراسم میثم نیلی مدیرعامل مجمع ناشران انقلاب اسلامی ضمن بیان اینکه در هر دوره‌ای جنگی میان حق و باطل بوده است و در دوره ما مبارزه حق و باطل بر سر موضوع فلسطین است گفت: معیار و ملاک امروز ایمان به آرمان فلسطین است و از این طریق می‌توان به نفاق و ایمان جوامع و حاکمان پی برد. به ‌نظر بنده باید بیش از گذشته آمادگی ذهنی در جریان فکری هنری رسانه‌ای ایجاد کرد و اهالی هنر و ادبیات باید نقش درخشانی در این جهاد فرهنگی ایفا کنند. این جهادهای فرهنگی مقدمه پیروزی‌ها و نصرت‌های بزرگ در میدان سخت است.
حجت‌الاسلام براتی این روزهای آشفته آمریکا را ثمره تلاش‌های محور مقاومت دانست و گفت: در سالروز شهادت سردار سلیمانی علی‌رغم فشارهای دشمن ‌تروریست، فقط در هند بیش از 400 مراسم برگزار شد. امروز افرادی که ما نتوانسته بودیم با آنها ارتباط بگیریم با شهادت سردار سلیمانی جذب محور مقاومت شده‌اند و عکس سردار در منازل آنها نصب شده است. این همان ادبیاتی است که از سخنان سیدحسن نصرالله برداشت می‌شود.
مجتبی رحماندوست نیز اظهار داشت: اوج مبارزه در منطقه مسئله فلسطین است یعنی اگر ما از آن نقطه اوج هدف‌گیری کنیم سایر زیرمجموعه‌های آن و دامنه‌های این حوزه حل می‌شود چون فلسطین محل اتصال سه قاره است.
در پایان این مراسم نفرات برگزیده معرفی شدند و هدایا و جوایز اهدا شد.نام:
ایمیل:
* نظر: