kayhan.ir

کد خبر: ۲۰۸۸۸۷
تاریخ انتشار : ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۷اساتید، طلاب و دانشجویان دانش‌آموختگان ادوار ۲۵ ساله طرح ولایت در عهدنامه‌ای با میراث گران‌قدر علامه‌ ذوفنون آیت‌الله مصباح یزدی رحمت‌الله علیه میثاق مجدد بستند.
در متن این میثاق‌نامه دانشجویی آمده است:
«خبر ناگوار رحلت فقیه بزرگ و فیلسوف کم‌نظیر و متفکر عالی‌مقام، حکیم مجاهد و عارف مبارز، حضرت علامه آیت‌الله مصباح یزدی رحمت‌الله علیه، جهان اسلام و تشیع و حوزه‌ها و مراکز علمی اسلامی در سراسر جهان را به سوگ نشاند.
این علامه بزرگوار، بیش از هفتاد سال از عمر پربرکت و شریف خود را در راه شناخت اسلام و دفاع از مبانی اسلام ناب محمدی صل‌الله‌علیه‌و‌آله و مبارزه بی‌امان با جریان‌های انحرافی صرف کردند و در این راه از سرزنش هیچ ملامت‌گری نهراسیدند و یک تنه، همه هستی و آبروی خویش را بر کف نهاده و برای دفاع از اسلام سیاسی و ولایت مطلقه فقیه، با خناسان مسلط و اربابان قدرت و ثروت مصاف داد و همه‌گونه تهمت و آزار و ستیز را به جان خرید و لحظه‌ای از جهاد خستگی‌ناپذیر علیه شیاطین باز نایستاد.
اندیشه‌های این فقیه بصیر و علامه زمان‌شناس، همگی تبیینی روشن و روان برآمده از عقل و تعالیم قرآن مجید و معارف زلال محمد و آل‌محمد صلوات‌الله علیهم اجمعین است، که برای همیشه گنجی بی‌پایان از فکر و اندیشه صائب را در اختیار جویندگان اندیشه‌‌ ناب اسلام محمدی‌ صل‌الله‌علیه‌و‌آله و علوی قرار داده است.
علامه آیت‌الله مصباح یزدی رحمت‌الله علیه با مدیریتی کارآمد و بصیرتی شگرف، مرزهای اعتقادی اسلام را دیده‌بانی و حراست کرده و مقتدرانه و دلاورانه، از فرماندهان بی‌نظیر جبهه‌ نبرد علیه کفر و التقاط و انحراف و تحریف و تزویر بود. او بی‌نظیر فرمانده ارشد جنگ‌های نرم، طراح نبردهای فرهنگی علیه شبیخون دشمن و نیز مولد اندیشه‌های راهبردی انقلاب اسلامی و در یک کلام مطیع واقعی ولی فقیه زمانش بود. جایگاه عقبه تئوریک نظام، بحق زیبنده ایشان بود.
این عالم ربانی در یکی از چالشی‌ترین گردنه‌های تاریخی اسلام، در صیانت از هویت دینی و اسلامی جامعه اسلامی در برابر هجمه‌های بی‌سابقه‌ای که از سوی جهان سلطه به هویت دینی و اسلامی جوامع اسلامی انجام گرفت، نقشی بی‌بدیل ایفا نمود.
حضرت علامه آیت‌الله مصباح یزدی رحمت‌الله علیه، به خوبی می‌دانست که مهم‌ترین و ریشه‌ای‌ترین رکن اقتدار یک کشور، نیروی انسانی جوان با زیرساخت فکری محکم است که ضامن همه پیشرفت‌های آن کشور خواهد بود. زمانی که سیل خانمان برانداز مکاتب التقاطی و اندیشه‌های کمونیستی، اومانیستی، سکولاریستی و لیبرالیستی بر سرزمین فکر و فرهنگ جوانان سرازیر شد، ایشان نه تنها سدی محکم و خانه‌ای امن برای جوانان مهیا کردند، بلکه آنان را با سلاح تفکر عمیق، مسلح کرد و شمشیر مبارزه به دست آنان داد و هزاران هزار افسر جوان جنگ نرم را در گوشه و کنار کشور اسلامی و حتی در اقصی نقاط جهان تربیت کرد که همگی خاری در چشم دشمنان اسلام و انقلاب هستند و آمادگی ایستادگی در برابر غرب و شرق را دارند.
«طرح ولایت» محصول علم نافع، اخلاص و صفای بی‌نظیر و نگاه نافذ و بصیر و تدبیر فوق‌العاده و دوراندیشانه ایشان، سالیان سال است که پناهگاه جوانان، اردوگاه سربازی حضرت حجت(عج)، دوکوهه جنگ نرم و پرورشگاه کادرهای تراز انقلاب اسلامی گردیده است.
ما، دانش‌آموختگان ادوار مختلف طرح ولایت، خوشه‌چینان خرمن پرفیض علم و معرفت حضرت علامه آیت‌الله مصباح یزدی رحمت‌الله علیه، بر خود فرض می‌دانیم که هر چند اندک، حق حیات فکری و معنوی حضرت استاد را ادا کنیم.
اکنون که غم بزرگ فقدان حضرت استاد در دل‌های ما زبانه می‌کشد و در حسرت یکبار دیدار معظم‌له، چون شمع می‌سوزیم و می‌سازیم، با ایشان تجدید میثاق می‌کنیم که راه این پرچمدار تفکر اسلام ناب را زنده و پرچمی را که در راه نبرد علیه التقاط و تحریف و تزویر و جنگ با دشمنان دین خدا برافراشته بود، همچنان برافراشته نگه داریم و از هیچ تلاشی در این راستا فروگذار نباشیم.
توسعه طرح ولایت، برجسته‌ترین ثمرات حیات طیبه ایشان، در سراسر جهان و نیز معرفی شخصیت جامع‌الابعاد ایشان را راهبرد اساسی خود می‌دانیم و با حفظ ارتباط نظام‌مند خود با موسسه امام خمینی(ره) و شاگردان ممتاز و اثرگذار ایشان، این خط را که خط اصیل اسلام ناب محمدی صل‌الله‌علیه‌و‌آله است، ادامه داده و همچون گذشته پیروی همه‌جانبه و با استقامت از ولی امر زمان خویش را همواره سرلوحه حیات سیاسی، فرهنگی و اجتماعی خویش قرار خواهیم داد.
امید است که تفضلات آن عزیز سفر کرده که در ایام حضر نصیب ما می‌شد، در ایام سفر نیز که محدودیت‌های عالم ماده برطرف گردیده و دست آن جناب بازتر است، بیشتر و بهتر نصیبمان گردد و از هدایت‌های ایشان بهره‌مند گردیم.»
نام:
ایمیل:
* نظر: