kayhan.ir

کد خبر: ۲۰۸۸۶۷
تاریخ انتشار : ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۳
در میان اعتراض‌های مردم امارات
عرضه و تبلیغ برای فروش انارهای رژیم صهیونیستی در یکی از بازارهای دبی، با موجی از محکومیت از سوی فعالان و کاربران فضای مجازی همراه شد.

پس از عادی ‌سازی روابط امارات با رژیم صهیونیستی، مناسبات میان آنها روز به روز ابعاد جدیدی به خود    می‌گیرد و همزمان، مردم امارات نیز در حال محکوم کردن گسترش روابط هستند. در این راستا، تصاویر محصولات کشاورزی شهرک نشینان صهیونیست که در دبی به فروش می‌رسد با موجی از محکومیت در شبکه‌های اجتماعی همراه شد.
به گزارش روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، فعالان شبکه‌های اجتماعی معتقدند حکومت امارات در حالی برای محصولات صهیونیستی در این کشور تبلیغ می‌کند که این محصولات در زمین‌های به سرقت رفته از فلسطینی‌ها کاشته شده است. حساب کاربری «اسرائیل بالعربیه» وابسته به وزارت خارجه رژیم صهیونیستی روز یکشنبه تصاویری از محصولات شهرک‌نشینان صهیونیست را در یکی از بازارهای دبی منتشر کرد و در زیر آن نوشت: «انار اسرائیلی در بازار میوه و تره بار دبی فروخته می‌شود.دبی نه تنها محصولات اسرائیلی را می‌فروشد، بلکه با افتخار تصویر این محصولات را در کنار پرچم اسرائیل برای تبلیغ در معرض عموم قرار می‌دهد.»
این تصویر موج محکومیت‌ها را در توئیتر به همراه داشت. «حمد الشامسی» یک فعال حقوقی امارات نوشت: «محصولات خاک فلسطین در حالی وارد امارات می‌شود که روی آن برچسب پرچم اسرائیل خورده است. به مردم خود در امارات می‌گویم، محصولات دزدیده شده اجازه خرید و فروش ندارند.»
«محمد الحریری»یک پژوهشگر و نویسنده اماراتی هم نوشت:« حمایت از دزد غارتگر را با مخدوش کردن نام انار بیشتر کردند، زیرا نام عربی انار را که رمان است و در سوره الرحمن قرآن کریم آورده شده است، نیاوردند و آن را به فارسی «انار» نوشته‌اند و البته که برای این رژیم از نار(آتش) نصیبی است.»
یک فعال با نام الکنانی نیز نوشت: «درخت انار خودش از کشور حرامزاده شما قدیمی‌تر است. به خواست خدا کشور شما نابود می‌شود و این سرزمین که متعلق به خداست، تحت حکم خدا باز می‌گردد.» «ایمن صلاح» فعال اردنی هم نوشت: «انار متعلق به فلسطین و از خاک فلسطین است، الحمدلله ما در اردن وقتی می‌فهمیم که محصولات شما وارد اردن شده است، آن را در سطل آشغال می‌اندازیم. فروش محصولات اسرائیل یک رسوایی بزرگ و ننگی است که تا زنده‌اند از پیشانی آنها پاک نمی‌شود.»
«عبدالله المعرض» یک فعال دیگر نوشت: «شما هیچ چیز نیستید هر چه در خاک فلسطین تولید شود، فلسطینی است و به شما ربطی ندارد، علم پلید شما هم به درد خودتان می‌خورد اگر آمریکا و کشورهای اروپایی از شما حمایت نمی‌کردند الان هیچ موجودیتی نداشتید.»
امارات چند روز پیش نخستین محموله از محصولات کشاورزی
شهرک نشینان صهیونیست را وارد خاک خود کرد که دولت وابسته به تشکیلات خودگردان فلسطین نیز این اقدام امارات را محکوم کرد و گفت که این کار مشروعیت بخشی به شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیستی و دور زدن حقوق ملت فلسطین است.
نام:
ایمیل:
* نظر: