kayhan.ir

کد خبر: ۲۰۸۸۶۴
تاریخ انتشار : ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۳
حملات نظامیان و شهرک نشینان صهیونیست به مناطق مختلف کرانه باختری و قدس اشغالی، با مصدوم شدن ده‌ها فلسطینی از جمله‌، یک کودک 11 ماهه، همراه شد.


حملات نظامیان و شهرک نشینان صهیونیست به مناطق مختلف کرانه باختری و شهر قدس در روزهای اخیر شدت گرفته است. صهیونیست‌ها در حملات خود، به کودکان و زنان نیز رحم نکرده و بسیار خشن رفتارمی‌کنند. در این راستا، «حلا مشهور محمد القط» کودک ۱۱ ماهه فلسطینی روز یکشنبه در حمله شهرک‌نشینان صهیونیست به منزل خانواده او در روستای «مادما» در جنوب نابلس در کرانه باختری زخمی شد.
«غسان دغلس» مسئول پرونده شهرک ‌سازی در شمال کرانه باختری اعلام کرد که شهرک نشینان به منزل خانواده این کودک در منطقه جنوب شرقی روستا حمله کرده و با پرتاب سنگ، شیشه‌های خانه را شکستند که به زخمی شدن این کودک از ناحیه سر منجر شد. طبق گزارش فارس، شهرک‌نشینان سپس قصد ربودن این کودک را داشتند که اهالی روستا کودک را از چنگ آنها درآوردند و به بیمارستان منتقل کردند.
حملات شهرک نشینان صهیونیست به مناطق مختلف کرانه باختری طی مقطع اخیر با هدف تلاش برای چپاول زمین‌های بیشتری از فلسطینیان و توسعه دادن شهرک‌هایشان است. به گزارش روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، نظامیان اشغالگر صهیونیستی نیز سلسله حملات تازه‌ای را علیه مناطق مختلف کرانه باختری انجام دادند که در جریان آن شماری از شهروندان فلسطینی را بر اثر شلیک گاز اشک آور و گلوله مصدوم کردند.
 نظامیان صهیونیست با حمله به راهپیمایی فلسطینی‌ها در منطقه کفرقدوم در شرق قلقیلیه در کرانه باختری که در محکومیت شهرک‌‌سازی صهیونیست‌ها در این روستا برگزار شده بود، ده‌ها نفر را بر اثر شلیک گاز اشک آور
دچار حالت خفگی کرده و سه نفر دیگر را بر اثر شلیک گلوله پلاستیکی مصدوم کردند. درگیری نظامیان صهیونیست با فلسطینی‌ها در ورودی شهرک‌های جبع و عنزا در جنین در شمال کرانه باختری نیز موجب شد ده‌ها نفر از فلسطینی‌ها بر اثر استنشاق گاز اشک آور دچار حالت خفگی شوند.
نظامیان اشغالگر همچنین با حمله به استادیوم «یاسر عرفات» در شهرک «العیسویه» در قدس اشغالی اقدام به شلیک گسترده گاز اشک آور آن هم در حضور بازیکنان فوتبال کردند به طوری که آنها مجبور به ترک فوری استادیوم از در دیگری شدند.
خبر دیگر اینکه، دولت رژیم صهیونیستی طرح‌هایی برای ساخت صدها واحد صهیونیست نشین جدید در کرانه باختری را تصویب کرد. به گزارش ایسنا، روزنامه تایم آو اسرائیل گزارش داد که فقط سه روز قبل از مراسم تحلیف جو بایدن، رئیس‌جمهور جدید آمریکا؛ با ساخت 780 واحد مسکونی در شهرک‌های یهودی نشین در کرانه باختری موافقت شد.
در مقابل، نبیل ابو ردینه، سخنگوی محمود عباس، رئیس‌تشکیلات خودگردان فلسطین این تصمیم رژیم صهیونیستی را محکوم کرده و آن را غیرقانونی خواند. در همین حال، اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای اعلام کرد که تصمیم اخیر اسرائیل در اجرای این طرح‌ها، با قانون بین‌الملل در تعارض بوده و نابودی امکان تشکیل دو کشور را بیشتر می‌کند. از سوی دیگر، وزارت خارجه مصر طرح رژیم صهیونیستی برای ساخت ۷۸۰ واحد صهیونیست نشین
جدید در کرانه باختری را محکوم کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر: