kayhan.ir

کد خبر: ۲۰۸۸۴۲
تاریخ انتشار : ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۹
بیمارستان مسیح دانشوری با راه‌‌اندازی مرکز جامع پیوند حضرت مهدی(عج) و انجام نخستین عمل جراحی پیوند کبد در این بیمارستان، گام جدیدی در راستای بخشیدن حیات به بیماران نیازمند پیوند عضو برداشته است.


به گزارش خبرگزاری تسنیم، بیمارستان مسیح دانشوری، یکی از مراکز درمانی کشور است که با شناسایی موارد دچار مرگ مغزی و با رضایت خانواده‌‌های این بیماران، هدف مقدس کمک به بیماران نیازمند پیوند اعضا را دنبال می‌‌کند و از لحاظ تنوع و تعداد اهدای اعضای پیوندی، یکی از برترین مراکز پیوند اعضای انسان در خاورمیانه به شمار می‌‌رود.
این مرکز درمانی تاکنون 265 مورد پیوند قلب، 129 مورد پیوند ریه، دو پیوند قلب و ریه‌ هم‌‌زمان، 8 مورد پیوند قلب و کلیه‌ همزمان که با همکاری تیم پیوند کلیه‌ بیمارستان طالقانی انجام گرفته، یک مورد پیوند سه عضو همزمان یعنی قلب و کلیه و پانکراس و یک مورد پیوند کبد انجام داده است.
تاکنون در این مرکز دو هزار و 133 اهدای عضو از افرادی انجام شده است که به دلایل مختلف مرگ مغزی شده‌‌اند و خانواده با گذشت آنها، به اهدای عضوشان رضایت داده‌‌اند.
این مجموعه توانسته است سه هزار و 311 کلیه برای بیماران نیازمند پیوند که دیالیز می‌‌شوند تهیه کند که به همت واحدهای پیوند سراسر کشور و زیر نظر وزارت بهداشت این کلیه‌‌های اهدایی به بیماران مورد نظر پیوند شده است؛ همچنین 427 قلب، 56 پانکراس، 97 ریه و هزار و721 کبد تاکنون با فعالیت‌‌های این واحد اهدا شده و در ایام اپیدمی کرونا نیز اهدا و پیوند به کار خود ادامه داده است.
بیمارستان مسیح دانشوری با راه‌‌اندازی مرکز جامع پیوند حضرت مهدی(عج) به تازگی گام جدیدی در راستای بخشیدن حیات به بیماران نیازمند اعضای پیوندی برداشته و جراحی پیوند کبد را برای نخستین بار در این بیمارستان آغاز کرده و نخستین مورد پیوند کبد در این مرکز، با موفقیت انجام گرفته است.
انجام موفقیت‌آمیز نخستین عمل پیوند قلب
در خوزستان
خبر دیگر اینکه رئیس‌مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت از نخستین عمل پیوند قلب در استان خوزستان در بیمارستان گلستان اهواز خبر داد.
به گزارش وبدا، مهدی شادنوش، گفت: صبح دیروز قلب جوانی ۲۴ ساله به نام محمدعلی طلازاده، اهل شوشتر که سال‌ها مدافع حرم بوده و تنها چند روز از عقدش می‌گذشت و در پی یک تصادف دچار مرگ مغزی شده بود، به جوانی ۳۶ ساله پیوند زده شد.
شادنوش افزود: پیوند قلب، کبد و دو کلیه این جوان، با سخاوت و رضایت خانواده اش و تلاش تیم پیوند دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز بر روی چند بیمار نیازمند انجام شد.
وی تاکید کرد: با وجود شیوع بیماری کرونا و لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی سختگیرانه، این پیوند با موفقیت در این مرکز درمانی انجام شده که نشان دهنده تلاش و همت تمامی پرسنل بیمارستان برای نجات جان بیماران است.
به گفته رئیس‌مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت، در این پیوند عضو، قلب به جوانی ۳۶ ساله، دو کلیه به دو فرد ۳۶ و ۴۲ ساله و کبد نیز به بیماری ۳۲ ساله که همگی اهل اهواز هستند، پیوند شد.
نام:
ایمیل:
* نظر: