kayhan.ir

کد خبر: ۲۰۸۶۲۳
تاریخ انتشار : ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۹
وزیر راه و شهرسازی:
وزیر راه و شهرسازی ضمن مخالفت شدید با بازگشت قیمت مسکن به‌ سایت‌ها، گفت: این کار باعث التهاب‌آفرینی در بازار مسکن می‌شود.

محمد اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم در واکنش به درج مجدد قیمت مسکن در آگهی‌ سایت‌ها اظهار کرد:‌ از دادستانی درخواست کردیم که از درج قیمت در آگهی‌های فروش مسکن سایت‌های اینترنتی جلوگیری کند و نمی‌دانیم چه کسی مجوز بازگشت قیمت‌ها را به سایت‌های اینترنتی داده است. این اقدام هیچ مبنا و پایه‌ای ندارد، ذهن جامعه را منحرف کرده و برای عده‌ای توهم ایجاد می‌کند.
وی تأکید کرد:‌ اگر مبنایی برای این کار وجود داشت، مسئله‌ای نبود اما این کار باعث ایجاد التهاب در بازار مسکن می‌شود که به تازگی آرام شده است.
همچنین مصطفی‌قلی خسروی؛ رئیس اتحادیه مشاوران املاک با بیان «چنانچه دیگر قیمت ملک را در سایت‌های اینترنتی اعلام نکنند،‌ وضعیت بازار در بلندمدت به آرامش خواهد رسید»، افزود: یک قماربازی در اینجا صورت گرفته است؛‌ یعنی فردی در خانه نشسته و می‌گوید ما که ضرر نمی‌کنیم به یکی از سایت‌ها مراجعه کرده و قیمت ملک خود را مثلا متری 18 میلیون تومان اعلام می‌کند. همسایه بالایی که قیمت را 16 میلیون اعلام کرده بود این آگهی را می‌بیند و قیمت ملک خود را 20 میلیون تومان اعلام می‌کند.
وی افزود: همان فردی که ملک خود را متری 18 میلیون تومان فایل کرده بود قیمت را به 22 میلیون تومان افزایش می‌دهد. همین گونه قیمت مسکن بالا می‌رود و مردم توان ورود به بازار را نداشته و این بخش کلاف سردرگم می‌شود. این در حالی است که قیمت ملک 22 میلیون تومانی در بازار 16 میلیون تومان هم نیست.
رئیس اتحادیه مشاوران املاک تأکید کرد: هیچ جای دنیا قیمت ملک را در سایت‌های اینترنتی درج نمی‌کنند. اینها اسم این کار را شفاف‌سازی گذاشته‌اند اما بنده می‌گویم این کار جنجال‌بازی و قماربازی است. گفتنی است، برخی گزارش‌ها و خبرها حاکی از آن است که پشت پرده قیمت‌سازی مسکن در سایت‌ها، بعضی مدیران وزارت راه و شهرسازی و باقیمانده از دوران عباس آخوندی بودند.
نام:
ایمیل:
* نظر: