kayhan.ir

کد خبر: ۲۰۸۵۱۸
تاریخ انتشار : ۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۲


ساری- خبرنگار کیهان:
نادر آهنگر معاون فنی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اظهار اینکه شاخص قرمز شدن متأثر از چند شهرستان شامل: آمل، ساری، سوادکوه شمالی و رامسر است افزود: به دلیل بالا بودن تردد بین شهرستان‌های استان، شهرستان‌های دیگر از جمله قائمشهر، نکا و فریدونکنار در حال قرمز شدن است.
وی مهم‌ترین دلیل گسترش و شیوع بیماری کرونا را دورهمی‌ها و خریدهای شب یلدا، عادی‌انگاری و ساده‌گیری بیماری برشمرد و افزود: برداشته شدن محدودیت‌های مناطق زرد نیز سبب شده تا برخی تصور کنند می‌توانند ماسک‌ها را بردارند.
وی با بیان اینکه سالمندان، بیماران خاص و دارای بیماری زمینه‌ای در خطر هستند، گفت: رعایت نکردن پروتکل‌ها سبب می‌شود تا افراد دارای ریسک بالا دچار علامت و بستری شوند.
آهنگر اعمال و تشدید محدودیت‌های تردد را در تمامی مناطق حتی مناطق زرد و نارنجی لازم دانست و گفت: تا زمانی که بیماری کرونا هست باید پروتکل‌ها و محدودیت‌ها تشدید شود و همه شهروندان و روستائیان باید هوشمندانه برخورد کنند.
معاون فنی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اظهار اینکه مازندران یکی از استان‌های مسیر مسافرتی است، تصریح کرد: مازندران استان ویژه‌ای است و شرایط پرخطری دارد و به‌دلیل شمار مسافرت‌ها، توان خدمات‌دهی به مسافران را ندارد.
وی با اشاره به اجرای طرح شهید سلیمانی، آن را در مهار و کنترل بیماری مؤثر دانست و گفت: با ماندن در خانه و قرنطینه و رعایت پروتکل‌ها می‌توان بیماری را کنترل کرد.
وی درباره کرونای انگلیسی اظهار داشت: نمونه‌هایی برای آزمایشگاه‌ها ارسال شد و در حال بررسی این نمونه‌ها هستیم.

نام:
ایمیل:
* نظر: