kayhan.ir

کد خبر: ۲۰۸۵۰۱
تاریخ انتشار : ۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۱معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران اولین همایش علمی و جشنواره موزه‌های دانشگاهی را برگزار می‌کند.
اولین همایش علمی و جشنواره‌ موزه‌های دانشگاهی کشور در سه بخش رقابتی، نمایشگاهی و همایش علمی از سوی معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران برگزار می‌شود.
براساس این گزارش، این همایش به منظور برداشتن گامی مفید در راستای توسعه و ارتقای فرهنگ موزه‌های دانشگاهی کشور و بررسی علمی این موضوع و مشارکت دادن جامعه علمی در ارتقای کمی و کیفی موزه‌های دانشگاهی، زمینه توسعه نظری و عملی موزه‌های دانشگاهی کشور برگزار می‌شود.
محور‌های این همایش، موزه‌های دانشگاهی و کارکرد‌های آن در جهان معاصر؛ موزه‌های دانشگاهی و گردشگری علمی/فرهنگی؛ موزه‌های دانشگاهی و مدیریت شهری؛ موزه‌های دانشگاهی و توسعه پایدار؛ نقش موزه‌های دانشگاهی در ارتقای علمی و فرهنگی دانشگاه؛ موزه‌های دانشگاهی و روابط بین‌المللی است و موضوعات جشنواره، فیلم مستند (حداکثر ۳۰ دقیقه)، عکس، نقاشی، طراحی خواهد بود.
لازم به ذکر است، علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و جهت ثبت‌نام به سامانه همایش به آدرس unmuseums.ut.ac.ir مراجعه کرده و تا ۲۵ اسفند ماه برای ارسال آثار خود فرصت دارند. همایش از روز دوشنبه ۲۸ تا پنجشنبه ۳۰ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد و آیین اختتامیه در روز پایانی جشنواره و همایش صورت می‌گیرد. گفتنی است، مقالات پذیرفته شده در همایش در ISC نمایه داده خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر: