kayhan.ir

کد خبر: ۲۰۸۴۷۲
تاریخ انتشار : ۲۲ دی ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۵
واشنگتن‌پست یک سال پس از حمله ایران به عین‌الاسد
یک روزنامه آمریکایی با افشاگری درباره سیلی موشکی ایران به نظامیان آمریکا در«عین‌الاسد» نوشت، 110 نظامی آمریکا مستقردر عین‌الاسد حین حمله موشکی ایران با آسیب مغزی مواجه و برخی نیز مدت‌ها بستری شدند.

روزنامه آمریکایی واشنگتن‌پست در سالگرد سیلی موشکی ایران به نیروهای آمریکایی مستقر در پایگاه «عین‌الاسد» در آمریکا نوشت، نیروهای آمریکایی با اینکه از هجوم موشک‌های ایران در عین‌الاسد جان سالم به در بردند، اما با گذشت یک سال هنوز با عواقب آن مواجه‌اند.
واشنگتن‌پست یکشنبه‌شب به وقت تهران گزارشی منتشر کرد که در آن برخی نظامیان آمریکایی مستقر در عین‌الاسد هنگام حمله موشکی ایران گوشه‌هایی از خاطرات تلخ خود را افشا کردند. به نوشته این روزنامه، با اینکه هیچ نظامی آمریکایی در حملات موشکی ایران کشته نشد، اما این قدرتمندترین حمله به آمریکایی‌ها در سال‌های اخیر بود.
سرگرد «آلن جانسون»
با به یادآوری موج‌های انفجار ناشی از حمله موشکی ایران گفت: «هنوز اضطراب دارم و هنوز کابوس می‌بینم و صدای موشک‌ها را به‌خاطر می‌آورم».
جانسون گفت: «واقعیت این بود که همه علائم آسیب مغزی را داشتند. اما این علائم در مقایسه با آنچه که ما تمام شب را پشت‌سر گذاشتیم، ناچیز بود».
سرهنگ دوم «جاناتان جردن» افسر عملیات نیروی هوایی آمریکا در عین‌الاسد گفت، نمی‌توان تصور کرد که  کسی از آسیب‌های روحی و روانی ناشی از این حمله موشکی در امان مانده باشد.
به نوشته این روزنامه، 110 پرسنل نظامی آمریکا مستقر در عین‌الاسد حین حمله موشکی ایران با آسیب مغزی مواجه و برخی نیز مدت‌ها بستری شدند.
واشنگتن‌پست با افشای جزئیات بیشتری از حمله موشکی ایران به عین‌الاسد و مخفی کاری آن موقع پنتاگون نوشت، 29 نظامی آمریکا از جمله سرگرد جانسون به شدت مجروح شدند و به همین دلیل آمریکا به آنها نشان «پرپل ‌هارت» (نشان به اصطلاح شجاعت) را اهدا کرد. به گفته بازماندگان این حادثه، حمله ایران باعث عصبانیت و درماندگی برخی نظامیان شد.
«ساموئل لواندر» کارشناس نیروی هوایی ارتش آمریکا  مستقر در عین‌الاسد گفت، ایرانی‌ها با موشک‌های قدرتمند از کیلومترها دورتر به عین‌الاسد حمله کردند. «درو داونپورت» پرسنل دیگر ارتش آمریکا مستقر در عین‌الاسد نیز با بازگویی گوشه‌هایی از این ماجرا گفت، اولین موشک حدود ساعت یک و سی دقیقه بامداد به وقت محلی کنار یک خودروی ضد مین برخورد کرد.
وی در ادامه گفت: «ابرهای قارچی قرمز و نارنجی را به یاد می‌آورم. این یکی از بدترین اتفاقاتی بود که تاکنون مشاهده کرده‌ام.» درو داونپورت در بخش دیگر به صراحت گفت که برخی هنوز نمی‌دانند که چه اتفاقی افتاد و این موردی مایوس‌کننده است.
به گزارش فارس، واشنگتن‌پست در خاتمه نوشت، نیروهای آمریکایی با اینکه از هجوم موشک‌های ایران جان سالم به در بردند، اما با گذشت یک سال هنوز عواقب آن حمله ‌گریبانگیر آنهاست.
نام:
ایمیل:
* نظر: