kayhan.ir

کد خبر: ۲۰۸۴۱۳
تاریخ انتشار : ۲۲ دی ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۸
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: سه شهرستان رودسر، لنگرود و ماسال دارای شیب منحنی ابتلای مثبت و در وضعیت پرخطر کرونایی هستند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، آبتین حیدرزاده‌، ‌اظهار داشت: همچنین جمعیت کم شهرستانهای گیلان باعث می‌شود که با بستری شدن تعداد اندکی در بیمارستان‌ها‌ی این شهرستان‌ها رنگ شهرستان تغییر کند.
وی افزود: نگرانی ما قرمز شدن از این شهرستانهایی است که در هفته‌های گذشته حتی زرد شده بودند؛ با قرمز شدن این شهرستانها محدودیت های کرونایی شدیدتری اجرا شده و کسب و کار مردم با مشکل مواجه می‌شود.
حیدرزاده گفت: نمونه‌گیری در این شهرستان‌ها و همچنین امکانات نمونه‌گیری در سطح استان را افزایش داده برای مردم سه شهرستان مذکور نیز تست‌های ویژه‌ای در نظر گرفتیم که به شکل رایگان هر چه سریع‌تر تست شوند.
وی افزود: اقدامات مذکور به این جهت است که کسانی که دارای تست مثبت هستند نسبت به ایزوله خود اقدام کرده و رسیدگی به این افراد نیز توسط گروه‌های حامی انجام می‌پذیرد.
وی گفت: اگر فردی در تردید است که در تماس با فردی آلوده مبتلا به کرونا شده است یا خیر می‌تواند با مراجعه به سایت دانشگاه علوم پزشکی از محل استقرار مراکز 16ساعته مطلع شده و برای تست به این مراکز مراجعه کند.
وی خاطرنشان کرد: لازم به ذکر است که جهت بررسی و تست این افراد هیچ هزینه‌ای اخذ نمی‌شود و تست‌ها به شکل رایگان انجام می‌شود.
وی افزود: آمار تعداد کل بستری‌شدگان در روزهای اخیر بین 470 الی 450 نفر بوده که با وجود اینکه آمار از یک ماه پیش کمتر شده اما به هیچ‌وجه شایسته استان گیلان نبوده و باید به زیر 100 کاهش یابد تا وضعیت ثابتی داشته باشیم.
حیدرزاده اظهار داشت: در 24 ساعت گذشته  بیش از 102  نفر در بیمارستان‌های استان گیلان بستری شده و از این تعداد 18 نفر به‌دلیل وخامت حالشان در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شدند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان خاطرنشان کرد: با بستری‌های جدید در بخش مراقبت‌های ویژه و نیز بستری‌شدگان قبلی در مجموع اکنون 100 نفر از بیماران کرونایی در بخش مراقبت‌های ویژه هستند.
نام:
ایمیل:
* نظر: