kayhan.ir

کد خبر: ۲۰۸۳۹۰
تاریخ انتشار : ۲۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۴


  رئیس ‌شورای تامین کنندگان دام کشور گفت: با توجه به شرایط مساعد تولید دام، تا پایان سال هیچ‌گونه افزایش قیمتی نخواهیم داشت.
منصور پوریان در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، از ثبات بازار گوشت خبر داد و گفت: با توجه به فراوانی تولید و عرضه، در برخی قطعات گوشت شاهد کاهش نسبی قیمت بوده‌ایم.
 او افزود: علیرغم آنکه به ایام‌پایانی سال نزدیک می‌شویم، به علت شرایط مساعد تولید دام هیچ‌گونه افزایش قیمتی نداشتیم. پوریان با ‌اشاره به اینکه تولید دام و گوشت کشور در شرایط مناسبی قرار دارد، بیان کرد: اگر اقدامی از جانب سیستم‌های قیمت گذار و تصمیم‌گیر همچون ستاد تنظیم بازار انجام نشود، سال خوبی را پشت سر می‌گذرانیم.
رئیس ‌شورای تامین کنندگان دام میزان واردات گوشت را ناچیز دانست و گفت: واردات گوشت در حد ناچیز، مزیت تولید داخل را نشان می‌دهد، به طوری که امسال هیچ‌گونه گوشت یخی وارد کشور نشده است و تولید کالا به وفور در داخل انجام می‌شود. او قیمت هر کیلو گوساله زنده را ۳۵ هزار تومان و گوسفند را ۴۵ هزار تومان اعلام کرد و افزود: قیمت کنونی هر کیلو لاشه گوساله ۶۸ تا ۷۰ هزار تومان و گوسفند ۹۲ تا ۹۳ هزار تومان است.
این‌مقام مسئول ادامه داد: با توجه به میزان حجم دامی که در دست دامداران است، انتظار صادرات دام را به علت مازاد داشتیم که به علت آنکه به ایام پایانی سال رسیدیم، این امکان وجود ندارد، به همین خاطر با حجم زیادی از گوشت و دام در کشور روبه‌رو هستیم.
به گفته او، با بازشدن مراکز پرمصرف پیش‌بینی می‌شود که بازار دام و گوشت کشور از رکود خارج شود.
نام:
ایمیل:
* نظر: