kayhan.ir

کد خبر: ۲۰۸۲۹۰
تاریخ انتشار : ۲۱ دی ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۳


*دوچرخه‌سواری ایران که در سال‌های اخیر نتوانسته بود با عملکرد خود در بازی‌های آسیایی و میادین جهانی رضایت وزارت ورزش و اهالی این رشته را جلب کند، این روزها در بلاتکلیفی قرار دارد. دوره ریاست خسرو قمری مدتی است که به پایان رسیده و وزارت ورزش هم چند باری وعده داده که در اولین فرصت سرپرست فدراسیون را معرفی می‌کند. از سوی دیگر خبر رسیده که خسرو قمری به عنوان ‌مدیرکل دفتر هماهنگی امور استان‌های وزارت ورزش انتصاب شده؛ حکمی که به نظر می‌رسد به منزله پایان کار او در دوچرخه‌سواری است. این رشته که فقط یک سهمیه برای المپیک کسب کرده و ورزشکاران زیادی را هم زیر مجموعه خود قرار‌داده، مشخص نیست چه سرنوشتی در ماه‌های آینده خواهد داشت.در ابتدا باید یک نفر به عنوان سرپرست فدراسیون معرفی شود تا امور جاری روی زمین نماند و سپس مقدمات برای برگزاری انتخابات ریاست فدراسیون فراهم شود.
*تیم ملی هندبال که شانس صعود به المپیک را به طور کامل از دست داده، مدت‌هاست که در انتظار انتخاب سرمربی جدید است؛ مربی‌ای که با مصاحبه‌های رئیس‌فدراسیون احتمالا باید خارجی باشد. علیرضا پاکدل رئیس‌فدراسیون هندبال درباره آخرین وضعیت انتخاب سرمربی تیم ملی گفت: شرایط اروپا شرایط خاصی است و اکثر مرز کشورها بسته است و پرواز‌ها لغو شده. شرایط باید به نوعی باشد که مربی خارجی بتواند در اینجا حضور پیدا کند تا بتوانیم کار نهایی را نهایی کنیم. در شرایط فعلی چنین کاری امکان‌پذیر نیست. انشاءالله شرایط آرام شود تا بتوانیم کار را به نتیجه برسانیم.
*با توجه به انصراف کویت از میزبانی مسابقات فوتسال قهرمانی آسیا، از تایلند به عنوان میزبان جدید این رقابت‌ها یاد می‌شود.در شرایطی که طبق آخرین اعلام قبلی قرار بود این رقابت‌ها از سوم فروردین ۱۴۰۰ در کویت برگزار شودبه دلیل مخالفت دولت کویت با پرداخت هزینه‌های مربوط به کرونای تیم‌ها، کنفدراسیون فوتبال آسیا میزبانی این مسابقات را از کویت گرفت. بر این اساس احتمالا مسابقات با تاخیر یک ماهه و در تایلند برگزار می‌شود تا طلسم برگزاری مسابقات فوتسال قهرمانی آسیا شکسته شده و آسیا پنج سهمیه خود برای جام جهانی را بشناسد.
*سهیل مهدی سرپرست کمیته برگزاری مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران درخصوص اعلام برنامه بازی‌های معوقه لیگ برتر با توجه به زمان بندی اردوی تیم ملی فوتبال ایران، گفت: بعد از دربی، برنامه رقابت‌های معوقه لیگ اعلام می‌شود.

نام:
ایمیل:
* نظر: