kayhan.ir

کد خبر: ۲۰۸۲۶۰
تاریخ انتشار : ۲۰ دی ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۴
مراسم آغاز عملیات اجرایی شارباغ حضرت فاطمه زهرا(س) و بهره‌برداری از فاز 2 بزرگراه شهید نجفی رستگار با حضور معاون اول رئیس‌جمهور، رئیس‌قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا و شهردار تهران انجام شد.به گزارش خبرگزاری فارس، شهردار تهران در این مراسم اظهارداشت: دو پروژه عظیم در دستور کار قرار گرفته که یکی افتتاح و دیگری کلنگ‌زنی می‌شود.
پیروز حناچی افزود: معاونت فنی مهندسی شهرداری، سازمان مهندسی عمران، قرارگاه خاتم‌الانبیاء و پلیس راهور از جمله بخش‌هایی هستند که در اجرای این پروژه‌ها شهرداری را همراهی کرده‌اند و به طور کلی برای پروژه بزرگراه شهید نجفی رستگار 370 میلیارد تومان هزینه مستقیم و 490 میلیارد تومان هزینه به صورت تملک شده است.همچنین 21 میلیارد تومان جابه‌جایی تأسیسات زیربنایی شده که البته تلاش کرده‌ایم کمتر از ماده 5 در جهت تأمین هزینه‌ها استفاده کنیم.
حناچی ادامه داد: بهره‌برداری از فازهای بزرگراه شهید نجفی رستگار در تسهیل ترافیک کمربند جنوب‌شرقی تهران حائز اهمیت است و از بار ترافیکی میدان بسیج و افسریه می‌کاهد همچنین در کاهش مصرف سوخت و پیشگیری از اتلاف وقت شهروندان بسیار تأثیرگذار است.
وی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی محور شارباغ گفت: کلنگ این محور زده می‌شود و وجه تسویه محور شارباغ شهر باغ است که در منطقه 17 و 18 قرار‌دارد و به نوعی به پروژه لب خط معروف بوده است.
شهردار پایتخت خاطرنشان کرد: توسعه خودروهای برقی و حمل‌ونقل عمومی باید در دستور کار جدی باشد و ما نیز به این موضوع توجه داریم.نام:
ایمیل:
* نظر: