kayhan.ir

کد خبر: ۲۰۸۱۷۸
تاریخ انتشار : ۱۹ دی ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۵
حجت‌الاسلام والمسلمین ابوترابی‌فرد:
امام جمعه موقت تهران گفت: در سایه استقامت است که می‌توان شاهد دستیابی به پیروزی‌های بزرگ بود، استقامت سردار سلیمانی‌ها و شهدای عالیقدر دفاع مقدس؛ این استقامت، ملت عزیز لبنان را در این اریکه‌ای از اقتدار و استقامت قرار داده است.


نماز جمعه تهران اگرچه در شرایط ویژه کرونا برگزار نمی‌شود اما سخنرانی خطبای جمعه در برنامه «پیام جمعه» شبکه یک سیما و برنامه «در ساحت حضور» رادیو تهران پخش می‌شود.
حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدحسن ابوترابی‌فرد روز گذشته طی سخنانی ابراز داشت: «الَّذينَ قالوا رَبُّنَا الله» انسان و جامعه‌ای است که در پرتو ایمان، اهل هجرت است، مهاجر فی‌سبیل‌الله است، در سایه انوار پرفروغ ایمان، اهل جهاد است. عالی‌ترین تلاش را دارد.
وی با بیان اینکه «الَّذينَ قالوا رَبُّنَا الله» انسان‌های عاقل و عالم هستند که به گوهر گرانبهای ایمان آراسته شده‌اند، بیان داشت: سه شخصیت برجسته‌ای که ایام شهادت آنها را گرامی‌ داشته‌ایم، دو شخصیت برجسته شهید و فرمانده اقتدارآفرین سردار سلیمانی، شهید ابومهدی المهندس و شهید دکتر فخری‌زاده این سه عنصر برجسته، سه شخصیت عاقل و عالم هستند. در پرتوی سلوک عقلانی و سلوک علمی ‌در این جایگاه قرار
گرفته‌اند.
امام جمعه موقت تهران سردار سلیمانی را نماد عقلانیت دانست و گفت: این عقلانیت و علم و دیانت برآمده از دانش و معرفت، سردار سلیمانی را به یک چهره بی‌بدیل تبدیل کرده است.
حجت‌الاسلام والمسلمین ابوترابی‌فرد خاطرنشان کرد: حضرت آیت‌‌الله مصباح شخصیتی که این ‌روزها حوزه علمیه قم و جامعه اسلامی در سوگ ارتحال او اندوهگین است، نماد حیات عقلانی و حیات علمی ‌بود. او تلاش می‌کرد اولاً به دانش و معرفت دست پیدا کند، ثانیاً در راهی که علم ارائه می‌کند، گام بردارد. ثالثاً در مسیر ارتقای سطح دانش و معرفت به‌ویژه دو نهاد علمی ‌حوزه و دانشگاه و نسل جوان گام بردارد.
وی با‌ اشاره به عبارت «ثُمَّ استَقاموا» که ادامه آیه مذکور است، اظهار داشت: این شخصیت‌هایی که نام بردم نماد استقامتند. چهار دهه استقامت در حیات نورانی سردار سلیمانی موج می‌زند. دکتر فخری‌زاده نماد استقامت در حوزه تحصیل دانش و دستیابی به مرزهای علم است. او و یاران او تلاش کردند تا از دانش اتم در حوزه اهداف صلح‌آمیز به‌عنوان تکیه‌گاهی برای خلق قدرت برای ملت ایران بهره ببرند. آیت‌الله مصباح از آغاز نوجوانی تلاش نمود، استقامت نمود، بیش از ۶۰ سال شبانه‌روز تلاش کرد، بسیاری از روزها پانزده، شانزده ساعت کار علمی، استقامت در راه.
امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: جوانان عزیز، علما، روحانیون، کسانی که در عرصه‌های علمی، اقتصادی، سیاسی، اجتماعی تلاش می‌کنید، نیروهای محور مقاومت، در سایه استقامت است که می‌توان شاهد دستیابی به پیروزی‌های بزرگ بود، استقامت سردار سلیمانی‌ها و شهدای عالیقدر دفاع مقدس؛ این استقامت، ملت عزیز لبنان را در این اریکه‌ای از اقتدار و استقامت قرار داده است.
حجت‌الاسلام والمسلمین ابوترابی‌فرد تصریح کرد: اینکه می‌بینید رهبری معظم تأکید دارند بر اقتدار دفاعی نظام، برای آن است که اگر امنیت یک ملت، امنیت منطقه تامین نشود، راه برای پیشرفت و توسعه هموار نخواهد شد. ایشان‌ اشاره فرمودند که بی‌ثباتی کشورهای منطقه در دستور کار غرب است، داعش خلق شد برای بی‌ثباتی در عراق، بی‌ثباتی در سوریه، بی‌ثباتی در لبنان، بی‌ثباتی در دنیای اسلام و ایران، تا در سایه بی‌ثباتی از اقتدار ملت‌ها کاسته شود. ملت‌های ضعیف تحت سلطه استکبار می‌میرند، حیات خودشان را از دست می‌دهند. اقتدار راه را برای دستیابی به قله‌های برتر از حیات هموار می‌کند.
وی تأکید کرد: راه برای خلق قدرت عبارت است از آراستگی به ایمان و عمل صالح «إِنَّ الَّذينَ آمَنوا وَالَّذينَ‌هاجَروا وَجاهَدوا في سَبيلِ الله» سردار سلیمانی‌ها مجاهد فی‌سبیل‌الله هستند. ملت‌های منطقه، امروز مجاهد فی‌سبیل‌الله هستند و قطعاً «يَرجونَ رَحمَتَ اللهِ» رحمت خدا در سایه سلوک علمی، انتخاب صحیح راه و استقامت در راه نازل می‌شود.
نام:
ایمیل:
* نظر: