kayhan.ir

کد خبر: ۲۰۸۰۷۸
تاریخ انتشار : ۱۷ دی ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۴
سردار قاآنی فرمانده نیروی قدس:
فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه انتقام شروع شده، گفت: شاگردان مکتب شهید سلیمانی اول استخوان آمریکایی‌ها را خرد خواهند کرد و بعد از منطقه بیرونشان خواهند کرد.
سردار قاآنی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران در گردهمایی یاران حاج قاسم در مصلای کرمان با ابراز تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا (ع) گفت: در این ایام توفیق دیدار همرزمان شهید سلیمانی و خانواده شهدا در کرمان را پیدا کردم که توفیق بزرگی برای من بود.
فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با بیان اینکه «این جلسه، جلسه میثاق و تجدیدعهد با فرمانده شهیدمان است» گفت: باید از خدا بخواهیم که خدا به ما توفیق دهد در این مسیر نورانی جبهه حق راه شهدا در این جبهه حق را ادامه دهیم.
وی با ‌اشاره به اینکه نبرد حق و باطل با آفرینش انسان شروع شده است، افزود: از ابتدای خلقت بشر تا امروز این نبرد بوده است و تا پایان هم ادامه خواهد داشت و این نبرد و مبارزه در دو بعد خود را نشان می‌دهد.
سردار قاآنی با تذکر اینکه بعد اول نبرد در وجود خود انسان تجلی پیدا می‌کند و هر که می‌خواهد مرد میدان نبرد و مقاومت باشد باید اول این نبرد را از درون خود شروع کند گفت: شهید قاسم سلیمانی فرمود «کسی شهید می‌شود که اول شهید شده باشد.»
وی با تأکید به اینکه شهید سلیمانی عزیز جزو الگوهای ترکیب این دو نبرد باهم بود و در نبرد درون خود قهرمان شد و به شهادت رسید ادامه داد: اسلام با مقاومت عجین شده است.
ما فرزندان مکتب
نبی مکرم اسلام(ص) هستیم
فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با ابراز اینکه «همه در ذهنشان هست و یادآوری می‌کنیم ما فرزندان مکتب نبی مکرم اسلام(ص) هستیم» گفت: پیامبر وقتی آداب نماز را به ما آموختند راه مقاومت را پیشِ‌پای ما گذاشتند.
وی با بیان اینکه دشمن بداند و پست‌فطرتانی که مقابل جبهه مقاومت عرض‌اندام می‌کنند خوب بفهمند که یکی از بزرگ‌ترین نقایص آنها عدم فهم است اضافه کرد: بچه مسلمان وقتی زبان باز می‌کند مادرش به او خواندن نماز یاد می‌دهد و بعد از تکبیرةالاحرام نماز به آیاتی از اهدنا الصراط المستقیم می‌رسد و بعد صِراطَ الَّذینَ أَنعَمتَ عَلَیهِم غَیرِ المَغضوبِ عَلَیهِم وَلَاالضّالّینَ می‌گوید.
سلیمانی، اسم و رمز مقاومت
شده است
سردار قاآنی با بیان اینکه جبهه مقاومت ریشه در آیات قرآن دارد گفت: در بهترین حالات روحی و بهترین وقت‌ها در طول روز در شفاف‌ترین حالات فکری از خدا می‌خواهند که در طریق مقاومت باشند.
وی با اظهار اینکه امام ما در یک تعریف از شهید سلیمانی می‌فرمایند «او اسم و رمز مقاومت شده است» افزود: یعنی دوباره علمدار محور مقاومت پرچم مقاومت را از میان آیات قرآن بلند کرده و مسلمین را به مقاومت دعوت کرده است.
فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با‌اشاره به اینکه شهید سلیمانی مکتب مقاومت را یادآوری کرده است و این‌گونه نبوده است که شهید سلیمانی مکتب مقاومت را ایجاد کند گفت: جبهه مقاومت همیشه قداست، مبانی و اصول داشته است.
وی با بیان اینکه در بیست سال گذشته جنگ را در دوره‌ای که مدعی بودند جهان تک‌قطبی ایجاد شده است مباشران خودشان جنگ را از افغانستان شروع کردند که شکست خوردند ادامه داد: در عراق هم با پول کشورهای کثیف منطقه ازجمله سعودی و حمایت رژیم‌اشغالگر قدس بازهم شکست خوردند و عناصر تکفیری را جمع کردند.
سردار قاآنی با ابراز اینکه «وقتی امام ما در این عرصه وارد شد در عراق نیز علما به میدان آمدند» افزود: وقتی آیت‌الله سیستانی فتوا دادند مردم عراق برای مبارزه با تکفیری‌ها به میدان آمدند و بهترین جوانان خود را برای دفاع از ارزش‌های اسلامی دادند.
وی با بیان اینکه شهید سلیمانی وقتی وارد این فضا می‌شد دل همه رزمندگانی که برای دفاع از اسلام آمده بودند شاد می‌شد که یک فرمانده که دین را می‌فهمد و بر مبنای دین عمل می‌کند بین آنها حضور یافته است گفت: او حکیمانه عمل می‌کرد و حتی با دشمنش اول بر مبنای منطق وارد می‌شد.
تعریف شهید سلیمانی
صرفاً از بعد نظامی
تعریف کاملی نیست
فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با ‌اشاره به اینکه حاج قاسم در اوج جنگ کوچک‌ترین ظلمی به کسی نکرد و این ویژگی‌ها بود که شهید سلیمانی را برجسته کرد خاطرنشان کرد: همه باید بدانیم تعریف شهید سلیمانی صرفاً از بعد نظامی تعریف کاملی نیست؛ او واقعاً قهرمان در میدان نظامی بود اما ویژگی‌های او فقط در میدان رزم با دشمن خلاصه نمی‌شود.
 وی با اظهار اینکه او وارد هر اجلاسی که می‌شد و سخنرانی می‌کرد با استدلال‌های محکم و منطق همه را متحیر می‌کرد گفت: حاج قاسم از عمق فکری و نگاه نافذ بصیرتی برخوردار بود و در کارها یک تصمیم پخته عقبه‌دار می‌گرفت.
سردار قاآنی با‌ اشاره به اینکه شهید سلیمانی قهرمانی است که در منطق، در فکر و تیزهوشی و نگاه راهبردی و در عمق بصیرت و عبودیت و بندگی خداوند قهرمان بود، تصریح کرد: او بر خودش مسلط شده بود که توانست بر دیگران مسلط شود.
وی با بیان اینکه «اگر امام ما راه و مسیر ما را به‌عنوان یک مکتب بیان می‌کند مکتب جایی است که مطالب در آن همه‌جانبه و چندبعدی عنوان می‌شود» گفت: مکتب تربیت‌ساز است و استمرار دارد و مربوط به یک مقطع نیست.
فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با‌اشاره به اینکه همه کسانی که با شهید سلیمانی کار کردند از درون روستاهای کرمان تا سرتاسر ایران و منطقه، هرکدامشان یک اثرپذیری تربیتی جدی از او داشتند گفت: علمداری میدان مقاومت را به‌گونه‌ای جلو می‌برد که مبتنی بر اصول اسلامی است.
حاج قاسم، کاری جز
طریق ولایت انجام نمی‌داد
وی با ابراز اینکه شهید سلیمانی کنار تمام برجستگی‌هایی که داشت هم‌محور کردن ویژگی‌هایش با محور ولایت ویژگی بزرگ‌تر وی بود افزود: بزرگی شهید سلیمانی این بود که او کاری جز طریق ولایت انجام نمی‌داد. سردار قاآنی با‌اشاره به اینکه حاج قاسم با کمال احترام با افراد برخورد می‌کرد اما در عمل بر محور ولایت بود گفت: تکریم شهید سلیمانی، ابومهدی و پورجعفری اگرچه واجب است اما ما در قبال آنها وظیفه داریم.
سیلی اول، تشییع‌جنازه باشکوه حاج قاسم بود
وی با بیان اینکه انتقام از جنایتکاران از لحظه اول آغاز شده است و به نقطه پایانی نیز خواهد رسید ادامه داد: انتقام لازمه‌ای دارد و باید اول به دشمن سیلی‌هایی زد که سیلی اول تشییع‌جنازه باشکوه حاج قاسم بود.
سیلی دوم،
زدن پایگاه آمریکایی بود
سیلی بعدی،
کوچ استکبار از منطقه است
فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با‌اشاره به اینکه سیلی دوم زدن پایگاه آمریکایی بود بیان کرد: سیلی بعدی که باید به آمریکا زده شود کوچ استکبار از منطقه است. وی با بیان اینکه یک دور شهید سلیمانی آمریکا را در بخش اول از عراق خارج کرد گفت: زمانی شهید سلیمانی توسط خود مردم عراق فشاری بر آمریکایی‌ها آورده بود که افسران آمریکا درون‌ تانک‌های خود ایزی‌لایف می‌پوشیدند. سردار قاآنی با‌اشاره به اینکه در این دوره به دلیل جنایتی که انجام دادند و از روز اول نیز تحت‌فشار قرار گرفتند افزود: به حول و قوه الهی شاگردان مکتب شهید سلیمانی اول استخوان آمریکایی را خرد و بعد از منطقه آنها را خارج می‌کنند.

انتقام از آمریکا شروع شده است
«درون خانه‌تان از شما انتقام می‌گیریم»
وی با ابراز اینکه به دشمن می‌گوییم «شکست شما و انتقام از آمریکا شروع شده است» گفت: شما درون خانه‌های خودتان هم دیگر آرامش ندارید و بعید نیست درون خانه از شما انتقام بگیریم.
فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با‌اشاره به اینکه ترامپ و عوامل ترور شهید سلیمانی باید سر کلاس سلمان رشدی بنشینند و زندگی از این به بعد را از او آموزش ببینند اضافه کرد: این‌گونه نیست که قهرمان ما را ترور کنند و بعد راحت زندگی کنند.
وی با اعلام اینکه راه شهید سلیمانی بدون تغییر ادامه دارد و تقویت جبهه مقاومت روزبه‌روز افزایش پیدا خواهد کرد و کمتر نخواهد شد گفت: حمایت جبهه مقاومت استمرار پیدا خواهد کرد و این راه همچنان با قدرت پیش خواهد رفت.
به گزارش تسنیم، سردار قاآنی با تأکید به اینکه رزمندگان جبهه مقاومت به هیچ‌چیزی جز نابودی اسرائیل فکر نمی‌کنند ادامه داد: هدف رزمندگان جبهه مقاومت برپایی حکومت جهانی امام زمان (عج) است و رهروان شهدا به کمتر از این قانع نخواهند شد.
نام:
ایمیل:
* نظر: