kayhan.ir

کد خبر: ۲۰۸۰۲۰
تاریخ انتشار : ۱۷ دی ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۹
فرمانده‌ کل سپاه:
فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه «کمر همت را برای امنیت خلیج فارس محکم بسته‌ایم» گفت: دشمن دچار اشتباه محاسباتی نشود چراکه ‌سطح تاکتیک‌مان‌ را افزایش داده‌ایم.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از عسلویه، سرلشکر حسین سلامی پیش‌ازظهر دیروز در مراسم افتتاح بیمارستان شهید سلیمانی چاه‌ مبارک شهرستان عسلویه با گرامیداشت یاد و نام شهدا و با بیان اینکه «اراده ما شکست‌ناپذیر است» اظهار داشت: پاسداران ما جلوه‌‌هایی از اراده و ایمان خود را در مواجهه نزدیک با دشمنان‌  نشان داده و همه می‌دانند خشم و غضب این حافظان و پاسداران حریم دریا مهار‌شدنی نیست، نمی‌توان آنها را عقب نشاند. دشمنان باید تسلیم اراده آنها شود  زیرا ‌دست‌هایشان روی ماشه است و ‌همیشه آماده‌اند و در میدان نبرد حضور دارند.
وی با بیان اینکه «رزمندگان سپاه همان‌گونه که در مقابل دشمن ایستاده‌اند، به هموطنانمان هم خدمت می‌کنند»، افزود: یعنی هم مرد میدان امنیت و هم مرد میدان خدمت هستند. دشمنان ما هم این‌ها را می‌بینند و رصد می‌کنند. دشمنان شور، نشاط، سربلندی، استحکام و شایستگی آنها را وقتی کنار سلاح‌هایشان هستند می‌بینند، درک می‌کنند که با چه سپاه پایان‌ناپذیری روبه‌رو هستند.
وی با اشاره به برگزاری رزمایش‌های سپاه تصریح کرد: گاهی فرزندان شما رزمایش برگزار و دشمنان محاسبات خود را دقیق می‌کنند، اما باز هم دچار خطا در محاسبه می‌شوند، دشمن باید بداند با چه حقیقتی میان امواج زیبا و پرشکوه خلیج فارس روبه‌روست.
وی با ابراز اینکه «پیشرفت‌های روزانه سپاه را شاهد هستیم»، خاطرنشان کرد: نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز به روز در یک زمینه به خودکفایی می‌رسد و به یک قوه و توان جدید دست پیدا می‌کند. قدرت در نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران یک واقعیت است که روز به روز، رو به رشد و رو به تکامل است، مدام نو می‌شود. شما جدید بودن را به‌صورت مداوم در نیروی دریایی سپاه می‌بینید. تفکر و اندیشه‌ این نیرو نو می‌شود و الگوهای جدیدی در مواجهه با سطح تاکتیک، در سطح راهبرد و در سطح سلاح و تجهیزات را تجربه می‌کند. همه تجربیات با یک درجه جدید از ایمان واقعی خود را قوی می‌کند و پرورش می‌دهد.
وی ضمن توجه به گسترش قلمروی نیروی دریایی، عنوان کرد: این نیرو مستمراً قلمروی خود را افزایش می‌دهد و قدرت تعقیب بیشتری پیدا می‌کند، به افق دوردست‌تری می‌نگرد.
وی با اشاره به فلسفه ایجاد نیروی دریای سپاه خاطرنشان کرد: نیروی دریایی سپاه برای امنیت ملت باید باشد تا دشمن نباشد، یعنی بازدارندگی و فلسفه عمیق دیگر او ایستادن در مقابل دشمن برای بودن این ملت است.
وی تاکید کرد: سپاه اگر بین بودن ملت و نبود خود یکی را بخواهد انتخاب کند، حتماً فدا شدن خود را انتخاب خواهد کرد، زیباترین و زیبنده‌ترین آرزو است، این شعار نیست، کلام من نیست، این فرهنگ، اعتقاد و باور ماست، بدون این ما چیزی نیستیم اما با این می‌توانیم قدرتمند باشیم.
فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عنوان کرد: سلاح مهم است اما مهم‌تر، اعتقاد، باور و عشق ما به فدا شدن و نترسیدن از مرگ و دشمن است. امروز سرمایه اصلی نیروی انسانی است، ما این اعتقاد را از اهل‌ بیت(ع)، مقام معظم رهبری و شهدایمان گرفته‌ایم.
سرلشکر سلامی گفت: ما تا آخر می‌ایستیم و ملتمان را در همه‌جا همراهی می‌کنیم. امروز که این بیمارستان به نام حاج قاسم سلیمانی افتتاح می‌شود، تنها برای خدمت‌رسانی به پاسداران و خانواده‌های آنها نیست، همه‌ مردم در دایره خدمت سپاه هستند. ما فدایی همه هستیم و بدون رضایت مردم از خودمان راضی نیستیم.
وی تصریح کرد: افتخاری بالاتر از خدمت به مردم و محرومان نیست. مردم ولی‌نعمت و اربابان ما هستند، اینها شعار نیست واقعیت است، به این واژه‌ها افتخار می‌کنیم و دوست داریم این‌گونه باشیم که می‌گوییم. ما هرچه داریم از بند کفش تا لباس، وجود، جان و آبروی ما برای این ملت است.
نام:
ایمیل:
* نظر: