kayhan.ir

کد خبر: ۲۰۷۸۰۴
تاریخ انتشار : ۱۵ دی ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۵
برگزاری دیدارهای روز دوم هفته دهم لیگ برتر فوتبال
تیم فوتبال استقلال تهران با برتری برابر آلومینیوم اراک به صدرنشینی اش در لیگ برتر ادامه داد.سرویس ورزشی-

روز دوم از هفته دهم رقابت‌های لیگ برتر روز گذشته با برگزاری 4 بازی به پایان رسید. در مهم‌ترین دیدار دیروز، استقلال موفق شد در تهران با دو گل آلومینیوم اراک را شکست دهد تا همچنان صدر جدول رده‌بندی را در اختیار داشته باشد. ارسلان مطهری در دقیقه ۳۸ و مهدی قایدی در دقیقه ۷۳ برای استقلال گل زدند. نیمه اول این دیدار هر چند بیشتر در اختیار استقلال بود اما شاگردان رسول خطیبی نیز موقعیت‌هایی را برای رسیدن به گل داشتند اما رشید مظاهری مثل دیدارهای گذشته در چند صحنه اجازه نداد دروازه‌اش باز شود و مقابل حملات تیم اراکی ایستاد.
در حالی که تیم آلومینیوم حملاتی را روی دروازه استقلال پی ریزی کرده بود، در دقیقه ۳۸ تیم میزبان با ضربه زیبای ارسلان مطهری به گل برتری دست پیدا کرد. مطهری که در هفته اول یک گل برای استقلال به ثمر رسانده بود پس از چندین هفته بالاخره قفل پایش باز شد و دوباره گلزنی کرد. در دقایق باقی مانده از نیمه اول تیم استقلال بازهم به حملاتش ادامه داد تا تعداد گل‌هایش را بیشتر کند اما در رسیدن به این مهم موفق نبود تا نیمه نخست با برتری یک بر صفر شاگردان محمود فکری به پایان برسد.
نیمه دوم هم جذابیت‌های خاص خودش را داشت و هر دو تیم برای رسیدن به گل تلاش کردند. استقلال که به نظر می‌رسید نسبت به دیدارهای گذشته از روند هجومی تری سود می‌برد موقعیت‌هایی را روی دروازه مهمان اراکی ایجاد کرد اما در رسیدن به گل چندان موفق نبود.مهدی قایدی که نسبت به دیدارهای گذشته سرحال‌تر نشان می‌داد در چند فرصت تا نزدیکی باز کردن دروازه حریف پیش رفت اما در زدن ضربه آخر دقت لازم را نداشت و نتوانست به تعداد گل‌هایش اضافه کند.
در دقیقه ۶۸ آلومینیوم تا نزدیکی دروازه استقلال پیش رفت و صاحب یک فرصت خوب برای گلزنی شد اما شوت بازیکن این تیم با برخورد به بدن مدافع استقلال از مسیر دروازه دور شد تا جدال دو تیم برای رسیدن به گل ادامه داشته باشد. در دقیقه ۷۰ محمود فکری یک بازیکن تازه از مصدومیت برگشته را به میدان فرستاد تا برای دربی آماده شود. شیخ دیاباته که چند هفته‌ای به دلیل مصدومیت غایب بود به جای احمد موسوی وارد زمین شد تا در شرایط بازی برای دیدار با پرسپولیس قرار بگیرد.
سه دقیقه بعد از حضور شیخ دیاباته استقلال به گل دوم رسید. در این صحنه مهدی قایدی با پاسی که شیخ دیاباته به او داد راهی محوطه جریمه حریف شد با ضربه‌ای که به توپ زد برای دومین بار دروازه آلومینیوم را باز کرد تا کار آبی‌ها برای رسیدن به یک پیروزی آسان‌تر شود. در دقایق پایانی استقلال سعی در کنترل بازی و رسیدن به یک پیروزی با ارزش داشت که به خواسته‌اش هم رسید و توانست سه امتیاز این بازی را قبل از دربی به خود اختصاص دهد. شاگردان فکری با این پیروزی ۱۸ امتیازی شدند و به دلیل تفاضل گل بهتر نسبت به صنعت نفت و یک بازی کمتر نسبت به این تیم در صدر جدول باقی ماندند.
پیروزی نفت، توقف فولاد
 دیروز در آبادان تیم نفت موفق شد نفت مسجد سلیمان را با نتیجه 2 بر صفر شکست دهد. رضا خالقی فر (۱۶) و مهدی زبیدی (۸۷) برای صنعت نفت در این بازی گلزنی کردند. صنعت نفت با هدایت سیروس پورموسوی با این برد ۱۸ امتیازی شد و تیم نفت مسجد سلیمان هم با سرمربیگری مجتبی حسینی ۱۲ امتیازی باقی ماند.
در مشهد، شهرخودرو موفق شد با یک گل سایپا را شکست دهد. در این بازی امین قاسمی نژاد (۵۴) برای شهرخودرو در این مسابقه گلزنی کرد. شهرخودرو پیش از این دو برد، سه تساوی و چهار باخت داشت و با نتیجه بازی دیروز ۱۲ امتیازی شد. آخرین برد شهرخودرو مربوط به هفته پنجم و برابر ذوب آهن بود و این تیم با هدایت مهدی رحمتی توانست پس از چهار مسابقه دوباره طعم برد را بچشد. سایپا که آخرین بار در هفته سوم مقابل نساجی پیروز شده بود، به روند ناکامی‌های خود ادامه داد. در اهواز هم جدال تیم‌های فولاد و مس با تساوی یک – یک به پایان رسید. در این بازی لوسیانو پریرا در دقیقه ۵۶ تک گل فولادرا زد و مس در دقیقه 93 توسط مهرداد آوخ به گل تساوی دست یافت.
تقابل حساس پرسپولیس و سپاهان
در ادامه دیدارهای هفته دهم امروز از ساعت 15 دو بازی دیگر برگزار می‌شود. طبق برنامه پیکان و نساجی در شهر قدس به میدان می‌روند و ذوب آهن در اصفهان از تراکتور میزبانی می‌کند. اما از دیدارهای معوقه هفته هفتم، پرسپولیس در تهران از سپاهان میزبانی می‌کند. این مسابقه را می‌توان یکی از دیدارهای جذاب لیگ دانست حتی اگر قهرمان چهار دوره پرسپولیس با سه بازی کمتر از صدر جدول فاصله داشته باشد. مشکل اصلی پرسپولیس در این فصل گل نزدن مهاجمانش است، عبدی و رمضانی 500 دقیقه‌ است که در لیگ برتر نتوانسته‌اند گل بزنند. در سوی دیگر میدان سپاهان با هدایت محرم نویدکیا 14 امتیازی است. این بازی قطعا جذابیت‌های فنی خاص خود را خواهد داشت. از نکات جالب توجه دیگر می‌توان به این موضوع اشاره داشت که پرسپولیس قبل از دربی با استقلال، مقابل سپاهان قرار گرفته و این خواست استقلالی‌ها بود که می‌گفتند آنها قبل از مسابقه با ما باید با سپاهان بازی کنند. سپاهان در صورت شکست دادن پرسپولیس خیز بلندی برای رسیدن به بالای جدول خواهد داشت.
نام:
ایمیل:
* نظر: