kayhan.ir

کد خبر: ۲۰۷۷۸۴
تاریخ انتشار : ۱۵ دی ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۲
یکی از مراکز درمانی مصر برای ماساژ عضلانی مراجعه‌کنندگان از مار استفاده می‌کند که کمتر کسی جرأت رفتن به آنجا را دارد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، در حالی که موسیقی ملایم از یکی از اتاق‌های یک مرکز آبگرم کوچک در قاهره در فضا منتشر می‌شود، مار‌ها بر روی کمر و صورت مشتریان می‌خزند تا آنها از درد خلاص شوند و این در واقع نوعی تقویت برای قلب‌های ضعیف و ریختن ترس آنان از مار‌ها به‌حساب می‌آید.
در این مرکز از مار‌های غیرسمی برای درمان درد مشتریان استفاده می‌شود و علی‌رغم روش عجیب و غریب چندان در میان مردم محبوب نیست.
ماساژور‌ها ابتدا به پشت مشتری روغن می‌مالند و آنها را ماساژ می‌دهند، سپس از مار‌هایی که بیش از ۲۸ گونه مختلف غیرسمی هستند برای شرکت در جلسه ماساژ آزادکننده آدرنالین که نیم ساعت طول می‌کشد استفاده می‌کنند. یکی از مراجعه‌کنندگان درباره تجربه خود گفت: بعد از اینکه مار‌ها را روی کمرم گذاشتند، احساس راحتی و سرحالی می‌کردم. در ابتدا ترس و تپش قلب داشتم و از لمس مار در پشتم می‌ترسیدم، اما جلسه بسیار راحت بود مخصوصاً حرکت مار روی بدنم باعث شد که نسبت به خودم اعتماد به نفس داشته باشم. صاحب این مرکز می‌گوید که استفاده از مار‌ها نوعی ماساژ است که دارای دو هدف، یک فیزیکی و دیگری روانشناختی است. هدف جسمی تحریک گردش خون در بدن و تحریک گردش خون مغز است و هدف روانی ترشح هورمون‌های ‌اندورفین است که به ترشح هورمون شادی کمک می‌کند تا اعتماد به نفس را افزایش داده و ایمنی بدن را تقویت کند.

نام:
ایمیل:
* نظر: