kayhan.ir

کد خبر: ۲۰۷۷۵۶
تاریخ انتشار : ۱۴ دی ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۵
وزیر دفاع دولت نجات ملی یمن از حضور افسران صهیونیست در مراکز فرماندهی و جاسوسی در مناطق اشغال شده جنوب یمن این کشور پرده برداشت.امارات به عنوان یکی از متجاوزان به یمن با اشغال بخش‌های جنوبی این کشور راه را برای ورود صهیونیست‌ها به یمن هموار کرده است. بارها خبرهایی از همکاری مشترک صهیونیست‌ها و اماراتی‌ها در جزیره راهبردی «سقطری» منتشر شده و رسانه‌های صهیونیستی نیز آن را تایید کرده‌اند. اکنون خبرهای جدیدی از حضور افسران صهیونیست در مناطق جنوبی یمن منتشر شده است.
«محمد ناصر العاطفی»، وزیر دفاع دولت نجات ملی یمن می‌گوید افسران صهیونیست در مناطق اشغال شده جنوب این کشور حضور دارند. طبق گزارش المیادین، وی این را هم گفته که، سربازان و افسران صهیونیست در مراکز فرماندهی در بسیاری از مناطق اشغال شده یمن فعالیت می‌کنند و در حال فعالیت در شبکه‌های شنود و جاسوسی هستند و «متأسفانه کسانی که به این افراد خدمت رسانی می‌کنند از شهروندان کشور‌های عضو ائتلاف متجاوز عربی هستند».سرتیپ «عبدالله یحیی الحاکم»، رئیس‌هیئت اطلاعات نظامی یمن نیز با اعلام اینکه در سال ۲۰۲۰ میلادی دستاورد‌های بزرگی در نبرد با متجاوزان ائتلاف سعودی به دست آمد، تاکید کرده «نیرو‌های یمنی برنامه‌هایی برای سال ۲۰۲۱ دارند که دشمن متجاوز را غافلگیر خواهد کرد». محمد عبدالسلام، سخنگوی جنبش انصارالله نیز همزمان تاکید کرده که یمن در حال پیشبرد جنگ فراگیر خود در رد تبعیت از آمریکا و رژیم صهیونیستی است و در این زمینه شهدای زیادی را در دفاع از آرمان خود تقدیم کرده است.
خدمات انگلیسی به آل‌سعود!
خبر دیگر اینکه، دولت انگلیس شماری از موارد نقض قوانین حقوق بشر از سوی ائتلاف سعودی را که نشانگر حملات هوایی علیه غیرنظامیان یمنی بود، از گزارش خود حذف کرده است. به نوشته روزنامه «گاردین»، وزارت دفاع انگلیس از سال ۲۰۱۵، داده‌های مربوط به این حملات را مخفی نگه داشته بود و زمانی مجبور به انتشار آنها شد که در چالشی حقوقی برای ادامه صادرات تسلیحات به عربستان گرفتار شد. در جدیدترین گزارش دولت انگلیس درباره حملات ائتلاف سعودی علیه مواضع یمنی، 500 مورد از احتمال نقض قوانین بین‌المللی به چشم می‌خورد اما گروه‌های
حقوق بشری می‌گویند تعداد حملات علیه غیرنظامیان بسیار بیش از این است. به طور کلی حدود 20 هزار حمله هوایی علیه مواضع یمنی از سوی ائتلاف سعودی انجام شده است. دولت انگلیس با اینکه تابستان امسال گزارش مربوط به این حملات را منتشر کرده است، از انتشار داده‌های مربوط به آن خودداری می‌کند و به همین دلیل تشخیص اینکه کدام حملات در آن ثبت شده‌اند ناممکن است. مقامات انگلیس پیش از این گفته بودند، به دلارهای سعودی و تجارت با این رژیم نیاز دارند!

نام:
ایمیل:
* نظر: