kayhan.ir

کد خبر: ۲۰۷۷۵۳
تاریخ انتشار : ۱۴ دی ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۵
همزمان با تاکید شمار زیادی از نمایندگان کنگره آمریکا بر لزوم به چالش کشیدن پیروزی بایدن در نشست روز چهارشنبه کنگره، هواداران مسلح ترامپ نیز اعلام کردند در تجمع روز چهارشنبه که با فراخوان ترامپ برگزار می‌شود، حاضر خواهند شد.قرار است روز ششم ژانویه (چهارشنبه 17 دی) نشست کنگره آمریکا به ریاست «مایک پنس» معاون رئیس‌جمهور برگزار شود و طی آن آرای مجمع گزینندگان (الکترال کالج) درباره پیروز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شمارش شود. پیش از این مجمع گزینندگان در سراسر آمریکا جلسات رای‌گیری خود درباره انتخابات ریاست جمهوری را برگزار کرده و حالا قرار است در مراسم روز چهارشنبه، شمارش این آرا در کنگره نهایی شود.
بسیاری از کارشناسان و تیم بایدن اعلام کرده‌اند نقش «مایک پنس» در این جلسه تشریفاتی است و وی کاری نمی‌تواند غیر از تائید «الکترال کالج‌ها» و پیروزی بایدن انجام دهد. با این وجود 11 سناتور جمهوری خواه در مجلس سنا و140 نماینده جمهوری خواه در مجلس نمایندگان گفته‌اند که آرای الکترال را به چالش خواهند کشید. حامیان ترامپ نیز به درخواست وی قرار است راهپیمایی بزرگی را در این روز در واشنگتن دی سی پایتخت کنند. ستاد انتخاباتی ترامپ هم از طرفداران خود خواسته تا با تماس با سناتورهای جمهوری‌خواه، به آنها فشار آورده تا به نتایج انتخابات در ایالت‌های کلیدی در نشست روز چهارشنبه اعتراض کنند.
در همین رابطه خبرگزاری روسی اسپوتنیک گزارش داده در پی اعتراض‌های مداوم دونالد ترامپ به نتایج انتخابات و دعوت او برای برگزاری تجمع در حمایت از خود در ۶ ژانویه، گروه «پسران مغرور» حضور خود در این تظاهرات را اعلام کرده‌اند. پسران مغرور، لقبی است که به بخشی از هواداران مسلح ترامپ داده شده است.
رهبر گروه مسلح «پسران مغرور» نیز از حضور خود به صورت ناشناس در تظاهرات روز چهارشنبه در حمایت از ترامپ در واشنگتن دی سی خبر داده است. «انریکه تاریو»، رئیس‌گروه پسران مغرور گفته: «اعضای گروه لباس‌های متمایز سیاه و زرد خود را نمی‌پوشند تا در میان مخالفان ناشناس باقی بمانند، ما لباس سیاه و زرد سنتی خود را نخواهیم پوشید. ما ناشناس خواهیم بود و در تیم‌های کوچکتر در مرکز شهر واشنگتن دی سی پراکنده خواهیم شد. ممکن است به همین مناسبت لباس سیاه بپوشیم».
 معترضان «آنتیفا» هم که به گفته برخی، مخالف اصلی پسران مغرور هستند، انتظار می‌رود در تظاهرات ۶ ژانویه شرکت کنند و  پیش‌بینی می‌شود که در تظاهرات عمومی یک نزاع جدی آغاز شود. برخورد‌های خشونت‌آمیز بین پسران مغرور راست‌گرا و گروه‌های ضد فاشیست چپ‌گرا در ماه‌های اخیر در میان نا آرامی‌های اجتماعی به ویژه در پورتلند، به طور قابل توجهی افزایش یافته است. واشنگتن پست به نقل از کارشناسان در این باره گزارش داده واشنگتن می‌تواند میدان جنگ بعدی باشد.
 

نام:
ایمیل:
* نظر: