kayhan.ir

کد خبر: ۲۰۷۷۱۳
تاریخ انتشار : ۱۴ دی ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۴


ابراهیمی: حاج قاسم مردانگی و معرفت را به ما آموخت
کاپیتان تیم فوتبال گل گهر سیرجان گفت: شهید سلیمانی همرزم پدر و پدربزرگم بود که مردانگی، مرد عمل، مرد میدان بودن و معرفت را آموخت.کاپیتان تیم فوتبال گل‌گهر سیرجان از ابتدای فصل جدید لیگ برتر فوتبال ایران در تمام مسابقات با پیراهنی منقش به تصویر سردار دلها وارد زمین می‌شود. به همین خاطر به مناسبت سالگرد شهادت سپهبد سلیمانی (مرد میدان) پیش از دیدار هفته نهم گل‌گهر مقابل استقلال، مراسمی با حضور فرمانده بسیج سپاه سیرجان برای تقدیر از وی برگزار شد.ابراهیمی در این خصوص گفت: فکر می‌کنم اگر هر فردی حاج قاسم را یکبار از نزدیک دیده باشد، 10 برابر من این کارها را انجام می‌دهد. البته من او را از نزدیک ندیدم اما افتخار این را داشتم که یکبار تلفنی صدایش را بشنوم و با ایشان هم صحبت شدم. من هدفی دارم و ان‌شاالله بتوانم به آن برسم و بتوانم حاج قاسم را از طریق ورزش به دنیا نشان بدهم.ابراهیمی تصریح کرد: پدر من رزمنده و 8 سال در جبهه و جنگ بوده، حاج قاسم همرزم پدر و پدربزرگ من بود. کاری به هیچ مسئله‌ای ندارم. این کار من یک کار دلی است. به خاطر آن هم خیلی حرف و حدیث شنیدم. مردانگی، مرد عمل، مرد میدان بودن و معرفت تاثیری است که از او گرفتم. چه چیزی را جز مردانگی، رشادت و دفاع از وطن را به جوان‌ها می‌توانست بگوید؟ ضمن اینکه همشهری ما است و ارادت خیلی خاصی به او داریم. یک پیراهن از او به یادگار دارم که به تربتش هم متبرک شده و آن را همیشه با خودم نگه می‌دارم.
فکری: نمی‌گذارم کسی پایش را از گلیمش درازتر کند
محمود فکری سرمربی تیم فوتبال استقلال در نشست خبری قبل بازی تیمش برابر آلومینیوم اراک درباره وضعیت میلیچ خاطرنشان کرد: یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی که استقلال درگیر آن بوده‌، مسائل انضباطی بوده است و به نظرم این مسئله جایگاهش در باشگاه کم‌رنگ شده است. باید همه بدانند چه جایگاهی دارند. میلیچ یک بازیکن حرفه‌ای است و زمانی که بازی می‌کند یا نمی‌کند، نباید دنبال دلیل باشد و باید کار خودش را بکند. ما بازیکنان نجیب و بانظمی داریم. اگر بازیکنی بخواهد بی‌نظمی کند، کار را خراب می‌کند. ما این فضا را به هیچ بازیکنی نمی‌دهیم و نمی‌گذاریم کسی از مسئولیتش خارج شود. بعد از بازی فردا، جلسه‌ انضباطی‌ میلیچ برگزار می‌شود و به تیم برمی‌گردد. هر بازیکنی بخواهد پایش را از گلیمش درازتر کند، با او برخورد می‌شود. این برخورد به این معنا نیست که قطع همکاری شود، به این معناست که حد و حدود باید معلوم شود.
سوء مدیریت فدراسیون فوتبال این بار در تاجیکستان
اردوی حدودا یک هفته‌ای تیم‌های ملی جوانان و نوجوانان در تاجیکستان، بیش از آنچه خوشایند بازیکنان جوان ایران باشد، به کام برخی از مدیران و سرپرستان تیم‌های ملی فوتبال و مدیران فدراسیون فوتبال بوده است، اردویی که از همان ابتدا هم مشخص نبود چرا برخی چهره‌ها آن هم در این اوضاع کرونایی در این اردو حضور دارند. در این اردو که به بهانه انجام چهار دیدار دوستانه برای تیم‌های پایه بین دو کشور تدارک دیده شده بود، چهره‌های مختلفی از رئیس‌کمیته تا مشاور دبیرکل و رئیس‌تشریفات فدراسیون در آن حضور داشتند تا در کنار عوامل پرشمار تیم‌های جوانان و نوجوانان یک کاروان پر و پیمان راهی دوشنبه، پایتخت تاجیکستان شوند، اما حاصل این حضور پرتعداد برخی چهره‌ها در تاجیکستان چه بود؟ آیا در این اردو کار فنی یا مدیریتی انجام شد یا خیر؟ بر اساس اطلاع مستند خبرگزاری ایسنا از این اردوی یک هفته‌ای که زیر سایه کرونا در شهر دوشنبه، پایتخت تاجیکستان برگزار شد، به‌دلیل عدم وجود مدیریت قاطع و منضبط در فدراسیون فوتبال و همچنین اردوهای برون مرزی آن، برخی از همراهان و سرپرستان تیم‌های ملی جوانان و نوجوانان با نقض مقررات و پروتکل‌های بهداشتی و برغم ممنوعیت خروج از هتل، در معیت تعدادی از ایرانی‌های مقیم تاجیکستان از هتل محل اقامت خارج و در یک کلاب حضور یافتند. ضعف مدیریتی فدراسیون فوتبال در انتخاب افراد حرفه‌ای و متعهد به قوانین موضوعی نیست که مربوط به دیروز و امروز باشد اما انتظار می‌رود قبل از هرچیزی احترام لازم به قوانین و پروتکل‌ها از سوی هر فردی در هر جایگاهی لحاظ شود؛ به خصوص کسانی که در جامعه چهره‌های شناخته شده‌ای هستند و الگوی جوانان و نوجوانان در تیم‌های ملی محسوب می‌شوند.

نام:
ایمیل:
* نظر: