kayhan.ir

کد خبر: ۲۰۷۵۸۹
تاریخ انتشار : ۱۳ دی ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۳
نماینده مجلس:
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی گفت: خط ‌ریلی همدان- ملایر که یکی از بخش‌های پروژه راه‌آهن تهران - سنندج محسوب می‌شد، با تلاش و پیگیری‌های انجام شده، ردیف اعتباری مستقل در بودجه سال ۱۴۰۰ کشور گرفت.


حجت‌الاسلام «احد آزادیخواه» روز شنبه در گفت‌و‌گو با ایرنا اظهار داشت: این ردیف بودجه مستقل تحت عنوان راه‌آهن همدان- ملایر در پیوست بودجه ۱۴۰۰ تعیین و ۶۰ میلیارد تومان اعتبار برای آن نیز درنظر گرفته شده است.
وی افزود: اختصاص این میزان اعتبار برای پروژه‌های شهرستان در ۴۰ سال گذشته سابقه نداشته که امیدواریم با اختصاص این اعتبار شاهد تکمیل و بهره‌برداری هر چه سریعتر این طرح ملی باشیم.
رئیس ‌مجمع نمایندگان استان همدان همچنین با ‌اشاره به طرح‌های عقب‌مانده بازآفرینی شهری ملایر و کوتاهی برخی مسئولان وقت اخذ سهمیه قیر این شهرستان از استان، تاکید کرد: این موضوع در قالب سؤال از وزیر راه و شهرسازی به عنوان یکی از سؤال‌های ملی مطرح شده است.
حجت‌الاسلام آزادیخواه ادامه داد: وزیر راه و شهرسازی نیز تعهد داد طرح‌های بازآفرینی شهری ملایر امسال به‌طور کامل رسیدگی و تکمیل شود.
به گفته وی، پنج طرح بازآفرینی شهری شامل تکمیل مرکز درمانی منطقه سرجو، کانال فاضلاب ۱۶ متری شمس‌آباد و سرجو و فرهنگسرای میدان استاندارد با موافقت وزیر راه و شهرسازی ردیف ملی گرفتند و به‌زودی تکمیل خواهند شد.
حجت‌الاسلام آزادیخواه افزود: برای مرکز درمانی منطقه سرجو ۱.۵ میلیارد تومان اعتبار مصوب و به استان ارسال شده که عملیات اجرایی آن به‌زودی آغاز می‌شود.
عملیات اجرایی راه‌آهن همدان- ملایر تابستان سال ۹۷ به طول ۷۵ کیلومتر و با هدف گسترش شبکه ریلی در غرب کشور و آسان‌سازی ارتباطات و ترانزیت کالا به‌ویژه زائران عتبات عالیات آغاز شد.
این خط ریلی در ۲ قطعه در حال احداث است که قطعه نخست آن به طول ۴۱.۵ کیلومتر از ایستگاه راه‌آهن همدان آغاز و پس از عبور از ایستگاه‌های گل‌کهریز، طاسبندی و کهریز به ایستگاه ملایر منتهی و در ادامه با عبور از کرمانشاه به مرز خسروی متصل می‌شود.
نام:
ایمیل:
* نظر: