kayhan.ir

کد خبر: ۲۰۷۵۲۸
تاریخ انتشار : ۱۲ دی ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۷
در اولین سالگرد شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی مهندس
فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: مسیر نیروی قدس و مقاومت با شیطنت‌هایی که آمریکا می‌کند، تغییر نمی‌کند؛ ممکن است از داخل خانه‌تان پاسخ جنایت‌تان را بدهند.

مراسم نخستین سالگرد سردار شهید سپهبد ‌قاسم سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران و ابومهدی المهندس معاون نیروهای مردمی عراق و همرزمانشان صبح جمعه با حضور جمعی از مقامات کشوری و لشکری و شخصیت‌های برجسته محور مقاومت در دانشگاه تهران برگزار شد. به علت رعایت پروتکل‌های بهداشتی این مراسم بدون اجتماع مردمی برگزار شد و تنها جمعی از مقامات داخلی و خارجی و همچنین تعدادی از خانواده شهدا در این مراسم حضور داشتند.
احتمال پاسخ در داخل خاک آمریکا
در ابتدای این مراسم، سردار اسماعیل قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه اظهار داشت:‌ شهید سلیمانی که سه مدال افتخار را امام عظیم‌الشأن ما رهبر معظم انقلاب در آخرین صحبت‌شان به ایشان اعطا کرده و از آن رونمایی کردند، ایشان هم قهرمان ملت ایران است و هم قهرمان امت اسلامی است و هم قهرمان شکستن قدرت استکبار است.
وی افزود: شاید در مقابل بیان برجستگی‌های فرماندهی این مردم حقیقی میدان مقاومت کمتر‌اشاره شد و برای همه جوانانی که مخصوصا می‌خواهند شهید سلیمانی را الگوی خود قرار دهند توجه کنند که شهید سلیمانی مرد میدان مقاومت بود اما مقاومت را از درون خود شروع کرد. هر کسی می‌خواهد در این میدان بیاید توجه کند امکان ندارد در بیرون اهل مقاومت باشی الا اینکه در درون خود مقاومت را خوب تمرین کرده باشی. فرمانده نیروی قدس سپاه انقلاب اسلامی در ادامه خاطرنشان کرد: شهید سلیمانی اهل مقاومت، همه‌جانبه از درون خود که سخن در این زمینه زیاد است معرفت، عبادت، اخلاص، ایثار و همه ارزش‌های انسانی و اسلامی در این کلمه جا دارد. وی همچنین خاطرنشان کرد: راه شهید سلیمانی یک رهبر داشته، بزرگی شهید سلیمانی به این بوده که در پرتو این رهبری عمل می‌کرده و بزرگ می‌شده آن رهبری و آن راه همچنان برقرار است و حمایت از مظلومین و محرومین و تربیت آنها در مدار زندگی عزت‌مدارانه مقاومتی همچنان ادامه دارد.
فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: مسیر نیروی قدس و مقاومت با شیطنت‌هایی که آمریکا می‌کند، تغییر نمی‌کند؛ ممکن است از داخل خانه‌تان پاسخ جنایت‌تان را بدهند.
اخراج آمریکا از منطقه، انتقام خون حاج قاسم
در ادامه آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌قوه قضائیه با بیان اینکه مکتب شهید سلیمانی در امتداد مکتب امام خمینی و مکتب عاشورا باید ابعادش برای نسل حاضر و نسل آتی مشخص شود، گفت: اولین بعد مکتب شهید سلیمانی اخلاص بود. کسی که برای خدا مقاومت می‌کند و جهاد می‌کند. امام بزرگوار ما کتاب بسیار دارند و در جایگاه یک شخصیت متحول‌کننده یک جامعه، سنگ زیر بنای تفکر امام خمینی این جمله است که «عالم در محضر خداست اینکه انسان قبل، بعد و با هر چیز خدا را ببیند.»
وی افزود: دومین شاخص مکتب سلیمانی بصیرت اوست. اینکه انسان چشمِ سر نداشته باشد خیلی آسان‌تر از آن است که چشم دل نداشته باشد؛کسی که از چشم دل بهره‌مند است دوست و دشمن را می‌شناسد. کسی که بصیرت دارد هیچ وقت ذلیل و خار نمی‌شود و یکی از ویژگی‌های شخصیتی شهید سلیمانی بصیرت بود.
آیت‌الله رئیسی متذکر شد: اخراج آمریکا از منطقه انتقام خون حاج قاسم خواهد بود. مگر خداوند از خون اباعبدالله(ع) گذشته است که از خون سردار سلیمانی بگذرد. تصور نشود اگر کسی در کسوت رئیس‌جمهور آمریکا به عنوان قاتل حاضر شد در حاشیه امن قرار دارد. تمام کسانی  که در این ترور نقش داشتند در هیچ جای این کره زمین امنیت نخواهند داشت.
انتقام سخت نقطه نیست بلکه یک مسیر است
در حاشیه این مراسم سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: آماده گرفتن انتقام خون این شهیدان و آزادسازی همیشه مسلمانان از سیطره و سلطه سیاسی، اقتصادی و فرهنگی دنیای غرب با محوریت و شرارت‌افزایی آمریکایی‌ها هستیم.
وی افزود: مقاومت جریان دارد هیچ چیز متوقف نشده و بلکه به خاطر خون شهیدانی سلیمانی و ابومهدی المهندس و همه شهدای مقاومت با شتاب بیشتری جریان دارد موج جدید و رویش‌های جدیدی به وجود آمده و سلیمانی‌های بیشماری در دنیای اسلام رشد کرده‌اند و قدرت جهان اسلام در حال افزایش است دشمنان باید فکر خودشان باشند و از این منطقه خارج شوند. فرمانده کل سپاه همچنین درباره تحرکات اخیر آمریکا در منطقه عنوان کرد: ایران هیچ نگرانی ندارد ما برای دفاع از استقلال، منافع حیاتی و دستاوردهای انقلاب بزرگمان آماده هستیم و این آمادگی را ظرف چهل و یک سال گذشته ایجاد کرده‌ایم و امروز برای رویارویی با هر قدرتی، هیچ مشکل‌، نگرانی و دغدغه‌ای نداریم ما حرف‌های نهایی خودمان را با دشمنان در میدان نبرد خواهیم زد.
سرلشکر سلامی خاطرنشان کرد: تحرکات دشمن به هر شکل رفتاری مربوط به خود اوست، اما ما معتقدیم که این‌ها بازتاب پیامدهای ناشی از‌اشتباه بزرگ سال گذشته آمریکایی‌ها در به شهادت رساندن سردار بزرگ سپاه اسلام و ابومهدی المهندس و یاران آنان بود که یک بغض فشرده را در میان جوانان و غیرجوانان جهان اسلام به وجود آورده و این بغض فشرده مثل یک کابوس همواره آمریکایی‌‌ها را رنج می‌دهد. وی در پاسخ به سؤالی درباره تداوم مسیر انتقام سخت که در منطقه شروع شده و ادامه خواهد داشت، اظهار کرد: انتقام سخت نقطه نیست بلکه یک مسیر است البته ما انتقام نقطه‌ای این سردار بزرگ و همرزمانش را از عاملان و آمران آن خواهیم گرفت که جدا از همه مسیری است که ما طی می‌کنیم یعنی آنانی که در این جنایت دست داشتند، آرام نخواهند بود اما زمان و مکان و کیفیت تابع شرایط خاصی است که به وجود خواهد آمد و ما آن شرایط را به اذن خدا به وجود خواهیم آورد. فرمانده کل سپاه ادامه داد: اما مسیر انتقام سخت مسیر فروپاشی رژیم صهیونیستی و اضمحلال سلطه سیاسی آمریکا بر منطقه و اخراج آمریکا از منطقه و دادن سرنوشت مسلمانان به دست خودشان است؛ عزت عظیم مسلمانان باید حفظ شود و این انتقام سخت به عنوان یک طریق و یک مسیر گرفته شود.
مردم عراق، عاشق شهید سلیمانی
همچنین فالح الفیاض رئیس ‌سازمان الحشد‌الشعبی عراق گفت: ما عزادار فرمانده قاسم سلیمانی هستیم؛ میهمان فقید ما در سرزمین عراق به شهادت رسید.
رئیس‌سازمان نیروهای مردمی عراق خاطرنشان کرد: مردم عراق عاشق شهید سلیمانی شدند، در شرایطی که منطقه تحت یک آگاهی کاذب قرار گرفت.
 وی ادامه داد: مردم عراق توانستند راه صحیح حضور در همه مسائل ملت را بدانند، از جمله مهم‌ترین آنها مسئله فلسطین است. ما این را مدیون فرمانده شهید قاسم سلیمانی هستیم.                               بقیه در صفحه ۱۱

نام:
ایمیل:
* نظر: