kayhan.ir

کد خبر: ۲۰۷۵۰۲
تاریخ انتشار : ۱۲ دی ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۲
طی سال‌های 88 تا 98
بین سال‌های ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۸ در بین چهار بازار بورس، مسکن، سکه و ارز، بالاترین بازدهی سالیانه به میزان ۵۱ درصد به بازار سرمایه تعلق گرفت.

به گزارش ایسنا، مقایسه نرخ رشد سالانه قیمتی بازارهای موازی بین سال‌های ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۸ حاکی از آن است که بازار بورس با رشد سالیانه ۵۱ درصد بالاترین نرخ رشد را در بین چهار بازار رقیب به خود اختصاص داده است.  رتبه دوم با رشد میانگین ۴۲ درصد سالیانه به بازار سکه تعلق داشته است. بازار ارز با میزان رشد ۳۶ درصد سالیانه در رتبه سوم قرار دارد.
بازار مسکن نیز که متوسط رشد قیمت سالیانه آن بین سال‌های ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۸ بالغ بر ۲۶ درصد بوده از کمترین میزان رشد در بین چهار بازار مذکور برخوردار بوده است.
در عین حال، بازار بورس در هفته گذشته سیر نزولی را طی کرد. شاخص کل بورس در حالی که در هفته‌های اخیر دوباره تا کانال یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد صعود کرده بود، در هفته گذشته روندی نزولی به خود گرفت به طوری که شاخص کل این بازار در روز شنبه بیش از ۲۴ هزار واحد کاهش یافت و در رقم یک میلیون و ۴۲۳ هزار واحد ایستاد.
در نهایت در روز چهارشنبه شاخص کل به کانال یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد عقب‌گرد کرد و با ۱۳ هزار و ۸۵۷ واحد کاهش در رقم یک میلیون و ۳۹۸ هزار واحد ایستاد. شاخص کل با معیار هم وزن نیز ۱۷۱۹ واحد کاهش یافت و رقم ۴۶۳ هزار و ۷۱۵ واحد را ثبت کرد.
روند کاهشی بازار سرمایه در حالی ادامه دارد که تحلیلگران براین باورند این بازار از همه شرایطی که باید برای صعود فراهم باشد برخوردار است. آنها به گزارش‌ عملکردهای شرکت‌های بورسی‌اشاره می‌کنند که در آذرماه رکورد خوبی زده بودند. همچنین براین باورند قیمت‌های جهانی به نفع صعود بورس در حال افزایش است.

نام:
ایمیل:
* نظر: