kayhan.ir

کد خبر: ۲۰۷۴۹۱
تاریخ انتشار : ۱۲ دی ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۱


  نرخ کرایه ناوگان عمومی درون‌شهری، تاکسی‌های پلاک‌ زرد و آژانس‌های تلفنی خلخال ۴۰ درصد افزایش یافت.
بر اساس مصوبه جدید شورای اسلامی خلخال نرخ کرایه بهای تاکسی‌های پلاک زرد عمومی درون‌شهری با ۴۰ درصد افزایش به ۱۵ هزار ریال برای هر کورس و نرخ کرایه بهای آژانس‌های تلفنی به ۷۰ هزار ریال برای هر مسیر در داخل شهر افزایش یافته است.
در حالی که گفته می‌شود افزایش نرخ بهای کرایه وسایط نقلیه عمومی برای کمک به رعایت پروتکل‌های بهداشتی مقابله با کرونا و کاهش تعداد سرنشینان صندلی عقب تاکسی‌ها و آژانس‌های تلفنی از سوی شهرداری و شورای اسلامی این شهر صورت گرفته ولی رانندگان تاکسی‌های پلاک زرد پس از گذشت سه روز از از افزایش کرایه‌ها همچنان به کار قبلی خود در سوار کردن سه سرنشین در صندلی عقب تاکسی ادامه می‌دهند.
شهردار خلخال گفت: دلیل افزایش بهای کرایه خودروهای ناوگان عمومی تحت نظارت سازمان حمل و نقل درون شهری، همسان‌سازی کرایه بهای خودروهای عمومی با افزایش قیمت کالاها و خدمات در بازار و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی با کاهش یک سرنشین در صندلی عقب وسایط نقلیه فعال در ناوگان عمومی درون شهری است.
فرهاد خوگر اظهارکرد: افزایش کرایه تاکسی‌ها و آژانس‌های تلفنی این شهر مشروط به کاهش تعداد مسافران و سرنشینان به سه نفر برای هر خودرو و سوار کردن ۲ نفر در صندلی عقب خودرو انجام گرفته و در صورتی که رانندگان این‌گونه وسایط نقلیه عمومی همچنان به روند قبلی کار خود و سوار کردن بیش از ۲ نفر در صندلی عقب خودرو ادامه دهند، ضمن برخورد با رانندگان متخلف نرخ کرایه بها به حالت قبل از افزایش برگشت خواهد خورد.
وی از شهروندان خلخالی خواست تا ضمن پرهیز از سوار شدن به تاکسی‌های دارای ۲ سرنشین در صندلی عقب خودرو همچنین درخواست کرایه بیش از کرایه مصوب از سوی رانندگان موارد تخلف رانندگان متخلف تاکسی‌های درون‌شهری عمومی و یا آژانس‌های تلفنی تحت نظارت شهرداری را گزارش دهند.
خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.
نام:
ایمیل:
* نظر: