kayhan.ir

کد خبر: ۲۰۷۴۸۸
تاریخ انتشار : ۱۲ دی ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۰
فرمانده انتظامی مازندران خبر دادفرمانده انتظامی استان مازندران از شناسایی و دستگیری کلاهبردار ۵۰ میلیاردی با ایجاد درگاه جعلی در شبکه‌های اجتماعی خبر داد.
سرتیپ مرتضی میرزایی اظهار کرد: در پی مراجعه چند تن از شهروندان به پلیس فتا مبنی بر کلاهبرداری اینترنتی از آنان به شیوه فیشینگ در یکی از شبکه‌های اجتماعی، موضوع در دستور کار کارآگاهان و کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.
وی تصریح کرد: کارآگاهان پلیس فتا با انجام تحقیقات از مالباختگان دریافتند، فردی ناشناس با ایجاد درگاه جعلی پرداخت بانکی (فیشینگ) در یک شبکه اجتماعی با هدایت افرادی که قصد خرید بسته اینترنتی داشته‌اند به این درگاه جعلی، اطلاعات حساب بانکی آنان را سرقت و اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب آنان می‌کند.
فرمانده انتظامی استان مازندران، خاطرنشان کرد: متهم اهل یکی از استان‌های جنوبی کشور و در حال حاضر ساکن تهران است.
وی اظهار کرد: با شناسایی مخفیگاه متهم و هماهنگی قضائی این فرد در عملیاتی ضربتی دستگیر شد و به برداشت غیرمجاز از حساب ۷۰۰ شهروند در استان‌های مختلف کشور به ارزش ۵۰ میلیارد ریال اعتراف کرد.
سردار میرزایی با اشاره به اینکه در بازرسی از مخفیگاه متهم، تجهیزات هوشمند ارتباطی کشف شد، افزود: در این عملیات اطلاعات حساب بانکی سه هزار شهروند که آماده برداشت از این حساب‌ها بود نیز در مخفیگاهش کشف شد.
نام:
ایمیل:
* نظر: