kayhan.ir

کد خبر: ۲۰۷۳۸۳
تاریخ انتشار : ۱۰ دی ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۸
آمریکا
پیامرسان «واتس آپ» از روز اول ژانویه سال آینده یعنی۱۲ دی دیگر روی تلفن‌های هوشمند قدیمی کار نخواهد کرد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، «واتس‌آپ» اعلام کرد: همزمان با فرا رسیدن سال جدید میلادی خدمات‌رسانی به میلیون‌ها گوشی تلفن همراه را متوقف می‌کند و کاربران آنها دیگر به این پیام رسان دسترسی ندارند. بنابر گزارش نشریه سان بریتانیا، بسته به‌روز رسانی جدید سبب خواهد شد که این پیام‌رسان دیگر روی نسخه‌های قدیمی‌اندروید و اپل کار نکند.
یورو نیوز در گزارشی نوشته گوشی‌هایی که سیستم عامل آنها در مدل‌اندروید کمتر از ۳/۴ و در اپل کمتر از آی او اس ۹ باشد دیگر نمی‌توانند از پیام رسان واتس آپ استفاده کنند.
تعداد کمی از گوشی‌های قدیمی شاید بتوانند ‌اندرویدشان را به روزرسانی کنند، اما در بیشتر موارد برای این گوشی‌ها آپدیتی وجود ندارد.
پایگاه‌های داده این اپلیکیشن حاوی اطلاعات کامل میلیون‌ها کاربر هستند و بنابراین هکر‌ها به آنها علاقه زیادی دارند؛ به گزارش دیجیاتو، واتس آپ اعلام کرده همواره در معرض خطر هک شدن است و بنابراین تیم مدیریت آن باید مدام به این موضوع اهمیت زیادی بدهد و برای اینکه بتواند در بالاترین امنیت ممکن باشد، باید همواره روی گوشی‌های دارای سیستم‌های عامل جدید اجرا شود.
به اعتقاد بسیاری از کارشناسان راز پشت پرده این به روزرسانی‌ها در قرارداد‌های سنگین تجاری میان شرکت‌های تولید تلفن همراه و فناوری و این پیام رسان و البته گوگل نهفته است. (گوگل هم از ابتدای سال میلادی به گوشی‌هایی که‌اندروید کمتر از ۴ دارند خدمات نمی‌دهد.) یک طرف، تامین نیاز سخت‌افزاری را به عهده می‌گیرد و طرفی دیگر آپدیت برای اجبار کردن مردم به خرید گوشی‌های مدل بالاتر. قرارداد‌های علنی بین شرکت گوگل و سامسونگ به اسم همکاری تکنیکی گواه این ادعای کارشناسان است.

نام:
ایمیل:
* نظر: