kayhan.ir

کد خبر: ۲۰۷۳۳۴
تاریخ انتشار : ۰۹ دی ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۷
رئیس‌جمهور ونزوئلا طی سخنانی در جمع نیروهای نظامی این کشور، از برنامه کلمبیا برای انجام حملاتی علیه واحدها و اماکن نظامی ونزوئلا طی روزهای آینده خبر داد.

توطئه‌ها علیه دولت و ملت ونزوئلا تمامی ندارد در جدیدترین مورد، رئیس‌جمهور ونزوئلا از توطئه نظامی کلمبیا علیه کشورش خبر داد و خواستار آمادگی نیزوهای مسلح ونزوئلا شد. «نیکولاس مادورو» این اظهارات را در مراسم دیدار پایانی سال با نیروهای مسلح ونزوئلا مطرح کرد و افزود: مزدوران آموزش دیده تحت حمایت مالی «ایوان دوکه» (رئیس‌جمهور کلمبیا) در حال آماده شدن برای انجام حمله در روزهای پایانی سال ۲۰۲۰ یا اوایل سال ۲۰۲۱ هستند. بر اساس این گزارش، وی با توجه به این تحرکات، دستور اجرای طرحی برای حفاظت از مکان‌های نظامی این کشور را در عرض ۲۴ ساعت صادر کرد. مادورو همچنین، خواستار جمع‌آوری همه اطلاعات درباره برنامه‌های کلمبیا شد و درخواست کرد، هزاران چشم و گوش از واحدهای نظامی، پادگان‌ها و کشتی‌های این کشور محافظت کنند.
به گزارش فارس، مادورو اعلام کرد، تمرینات نظامی موسوم به «سپر بولیواری»، برای حفاظت از ونزوئلا، در هر زمانی انجام خواهد شد. وی گفت: روش جدید این است ما دیگر به صورت عمومی تاریخ این تمرینات را اعلام نمی‌کنیم. ترتیب عملیات مخفی خواهد ماند و ما  نیروهای مسلح ملی‌ بولیواری، شبه‌نظامیان و مردم را بسیج خواهیم کرد.
وی همچنین، از فرماندهی عملیات استراتژیک خواست پیشنهادات خود برای ایجاد حلقه‌های استحکامات را به منظور شروع از اول ژانویه() ارائه کند. رئیس‌جمهور ونزئلا همچنین دستور داد، تعمیر و نگهداری همه سیستم‌های تسلیحاتی این کشور با حمایت روسیه، چین، بلاروس و ایران و تحت حمایت ملی، در دستور کار قرار بگیرد.   رئیس‌جمهور ونزوئلا اخیراً نیز گفته بود، طرح ترور او در روز برگزاری انتخابات پارلمانی در این کشور خنثی شده است.پیش از این نیز وزیر نفت ونزوئلا از خنثی‌‌سازی توطئه حمله به یکی از پالایشگاه‌های کلیدی این کشور خبر داده بود.

نام:
ایمیل:
* نظر: