kayhan.ir

کد خبر: ۲۰۷۲۸۳
تاریخ انتشار : ۰۹ دی ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۲

 
  چوب حراج به ساختمان فدراسیون فوتبال!
با عدم توانایی فدراسیون فوتبال در پرداخت بدهی شرکت شستا، این هلدینگ اقدام به دریافت حکم حقوقی مزایده ساختمان فدراسیون فوتبال کرد.
دیروز و در میان چشمان متعجب خبرنگاران حاضر در کوچه اول خیابان سئول، وکیل خانمی که به عنوان نماینده شستا به فدراسیون فوتبال مراجعه کرده بود، با اعلام اینکه فرم مزایده را به صورت کامل پر کرده، خبر از حراج ساختمان فدراسیون برای جبران خسارت وام 2 میلیون یورویی دریافتی فدراسیون فوتبال از شستا داد.فدراسیون فوتبال در زمان استخدام مارک‌ویلموتس سرمربی اهل بلژیک، برای پرداخت اولین قسط از مطالبات او، از شستا مبلغ دو میلیون یورو را استقراض کرد و حالا این شرکت نیز در پاسخ به فشارها برای بازپرداخت و در شرایطی که فدراسیون فوتبال به دلیل بلوکه بودن منابع مالی شرایط پرداخت این وجه را ندارد، اقدام به این کار عجیب کرده است.
جالب اینکه برگه اعلامیه‌ای از مزایده ساختمان فدراسیون لحظه‌ای حتی به دیوار فدراسیون نیز چسبانده شد، ولی بعد از دقایقی از داخل آن‌را کندند. حالا باید دید واکنش مسئولان ورزش و فدراسیون به این تهدید حقوقی شرکت شستا برای دریافت پول خود چه خواهد بود.
خرداد 1400 میزبان جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۷ انتخاب می‌شود
دبیرکل فدراسیون فوتبال ایران زمان معرفی میزبان جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۷ را اعلام کرد.
فدراسیون فوتبال ایران، یکی از چهار نامزد نهایی میزبانی جام ملت‌های فوتبال آسیا در سال ۲۰۲۷، از اواخر تابستان سال جاری در حال تکمیل مدارک و آماده‌‌سازی شرایط لازم برای جلب نظر کنفدراسیون فوتبال آسیا است. ایران برای کسب مجوز برگزاری بزرگ‌ترین فستیوال فوتبالی آسیا با کشورهای قطر، عربستان و هند رقابت خواهد کرد. بعد از ارسال مدارک و تعهدنامه‌های دولتی، فدراسیون فوتبال در روزهای گذشته اسامی ورزشگاه‌های موردنظر خود را هم به این کنفدراسیون اعلام کرده و قرار است بازرسان AFC ظرف سه ماه آینده برای بررسی زیرساخت‌ها و امکانات ایران به تهران سفر کنند و در ادامه بازدیدی از شهرهای مختلف داشته باشند.مهدی محمدنبی، دبیرکل این فدراسیون درباره زمان معرفی میزبان جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۷ گفت: در خرداد ۱۴۰۰ کنفدراسیون فوتبال آسیا بعد از بررسی‌های لازم میزبان این رویداد بزرگ را معرفی خواهد کرد.پس از معرفی میزبان این مسابقات در خرداد ۱۴۰۰، میزبان این مسابقات از سال ۲۰۲۱ تا سال ۲۰۲۷ به مدت ۶ سال و نیم فرصت خواهد داشت شرایط مناسبی برای برگزاری این مسابقات با حضور ۲۴ تیم فراهم کند.
ثبت‌نام از داوطلبین ریاست فدراسیون فوتبال؛ 3 الی 4 روز دیگر
سرپرست فدراسیون فوتبال با اشاره به اینکه انتخابات فدراسیون
۱۰ اسفندماه سالجاری برگزار می‌شود، اضافه کرد: سه الی چهار روز دیگر ثبت‌نام از داوطلبین ریاست فدراسیون فوتبال آغاز می‌شود و افراد می‌توانند حضور یابند و خود را در مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال محک بزنند و خارج از اعضای مجمع کسی نمی‌تواند در امر انتخابات فوتبال دخالت کند. حیدر بهاروند با بیان اینکه شرایط تیم ملی بزرگسالان و رده‌های سنی مناسب است و اردوها و دیدارهای تدارکاتی طبق برنامه انجام می‌شود، اظهار کرد: با توجه به شرایط اساسنامه فدراسیون فوتبال پس از فراز و نشیب‌های مختلف توانستیم با همکاری اعضای مجمع فدراسیون فوتبال و مسئولین ذی ربط این اساسنامه را با رأی قاطع موافقت ۷۰ عضو مجمع به تصویب برسانیم.
غرامت 230 میلیاردی النصر به سرمربی پرتغالی
باشگاه النصر عربستان باید غرامتی نجومی به دلیل برکناری سرمربی پرتغالی اش پرداخت کند.باشگاه النصر عربستان روز گذشته روی ویتوریا، سرمربی سرشناس پرتغالی اش را به دلیل کسب نتایج ضعیف در لیگ اخراج کرد.نشریه «الریاضیه» عربستان خبر داد که باشگاه النصر به دلیل برکناری این مربی پرتغالی باید مبلغ 30 میلیون ریال (تقریبا 230 میلیارد تومان) به عنوان غرامت پرداخت کند.النصر در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا مقابل پرسپولیس در ضربات پنالتی شکست خورد.
تایید جدایی رضاییان از الدحیل
یکی ازمسئولان باشگاه الدحیل احتمال جدایی مدافع ایرانی از این تیم در زمستان را تایید کرد.رسانه‌های قطر این روزها گمانی زنی‌های زیادی درباره احتمال جدایی رامین رضاییان، مدافع ایرانی در نقل و انتقالات زمستانی از الدحیل مطرح می‌کنند.شبکه «الکاس» قطر در نشست خود درباره بررسی نقل و انتقالات زمستانی از سالم المری مسئولی از باشگاه الدحیل درباره نقل و انتقالات سؤال کرد و او در پاسخ گفت: در زمینه 5 لژیونر تیم 2 نفر از آنها می‌روند. یوسف المساکنی و رامین رضاییان جدا خواهند شد ولی بقیه در تیم می‌مانند.

نام:
ایمیل:
* نظر: