kayhan.ir

کد خبر: ۲۰۷۲۳۳
تاریخ انتشار : ۰۸ دی ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۴
توصیه‌های وزارت بهداشت به زنان باردار در روزهای کرونایی
سخنگوی وزارت بهداشت از جان باختن ۱۲۱ بیمار کرونایی دیگر و شناسایی پنج هزار و ۹۰۸ مورد ابتلای جدید در کشور خبر داد.

به گزارش وبدا، سیما سادات لاری دیروز گفت: از 7 تا ۸ دی ماه و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، پنج هزار و ۹۰۸ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۷۹۸ نفر از آنها بستری شدند.
لاری با‌اشاره به اینکه مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۲۰۶ هزار و ۳۷۳ نفر رسید، افزود: متاسفانه در طول این مدت، ۱۲۱ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۵۴ هزار و ۸۱۴ نفر رسید.
وی با بیان اینکه خوشبختانه تا کنون ۹۶۰ هزار و ۷۵۱ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند، ادامه داد: پنج هزار و ۱۷۴ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.
لاری با بیان اینکه تا کنون ۷ میلیون و ۴۶۰ هزار و ۴۲۲ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است، اظهارداشت: در حال حاضر و بر اساس آخرین تحلیل‌ها، ۱۰۸ شهرستان در وضعیت نارنجی و ۳۴۰ شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند.
توصیه‌های وزارت بهداشت
به زنان باردار در روزهای کرونایی
سخنگوی وزارت بهداشت ضمن ارائه توصیه‌هایی به خانم‌های باردار در روزهای کرونایی، گفت: بهتر است این افراد تا حد امکان از منزل خارج نشوند.
به گزارش ایسنا، سیما سادات لاری، اظهارداشت: طبق تحقیقات تاکنون شواهدی مبنی بر احتمال بیشتر ابتلا به کرونا در خانم‌های باردار نسبت به سایرین وجود ندارد ولی با توجه به تغییر سیستم ایمنی بدن در دوران بارداری لزوم خود مراقبتی زنان باردار در این ایام از اهمیت خاصی برخوردار است.
لاری افزود: توصیه می‌کنیم خانم‌های باردار تا حد امکان از منزل خارج نشوند و از حضور در مکان‌های پرتردد و شلوغ به ویژه فضاهای سربسته فاقد تهویه مناسب خودداری کنند. خرید و تهیه مایحتاج منزل را به سایر افراد خانواده واگذار کنند و در صورت ضرورت برای خروج از منزل از لحظه خروج تا زمان بازگشت به خانه حتما از ماسک استفاده کنند و از تماس دست با دهان، بینی و چشم خودداری
کنند.
وی ادامه داد: خانم‌های باردار از استفاده از وسایل نقلیه عمومی به ویژه در ساعات شلوغ همچنین از شرکت در دورهمی‌ها و مهمانی‌ها خودداری کرده و دیدار با دوستان را به شکل مجازی انجام دهند. درصورت ابتلا به کرونا حتما موضوع را با متخصص زنان خود در میان بگذارند و در صورت مصرف دارو با تجویز پزشک، آن را به میزان کافی در دسترس داشته باشند.

نام:
ایمیل:
* نظر: