kayhan.ir

کد خبر: ۲۰۷۱۶۹
تاریخ انتشار : ۰۸ دی ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۲
فرمانده انتظامی استان گفت: فردی که با معرفی خود به عنوان کارگزار شرکتهای خودروسازی اقدام به500 فقره کلاهبرداری به ارزش پنج هزار میلیارد ریال کرده بود در ساوجبلاغ دستگیر شد.

به گزارش خبرگزاری فارس در کرج، سردار عباسعلی محمدیان، گفت: در پی دریافت اخباری مبنی بر خرید و فروش و واگذاری خودروهای شرکت‌های داخلی به قیمت نمایندگی و پایین‌تر از قیمت بازار در سطح شهرستان‌های ساوجبلاغ و نظرآباد و استان‌های همجوار توسط یک کلاهبردار حرفه‌ای و همچنین مراجعه افراد زیادی به عنوان شاکی به دادسرا و پلیس آگاهی شهرستان مبنی بر واریز مبالغ زیادی به حساب نامبرده و همدستانش، بررسی موضوع در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت.
وی افزود: در بررسی‌های اولیه کارآگاهان مشخص شد، متهم با تشکیل باندی گسترده خود را به عنوان کارگزار شرکت‌های خودرو‌سازی داخلی معرفی کرده و با تحویل دادن تعداد محدودی خودرو با قیمت کارخانه به مال‌باختگان، طمع آنها را برانگیخته و مبالغ هنگفتی برای فروش چندتایی خودرو از آنها دریافت و سپس متواری شده است.
این فرمانده انتظامی بیان کرد: کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی متوجه شدند، نامبرده قصد خارج شدن از کشور را دارد و با اعلام ربوده شدنش توسط پدرش، قصد گمراه کردن ماموران و زمان خریدن برای فرار از کشور را دارد.
محمدیان تصریح کرد: در ادامه کارآگاهان با انجام تحقیقات گسترده و انجام اقدامات اطلاعاتی مخفیگاه متهم را در یکی از روستاهای ساوجبلاغ شناسایی کرده و در یک عملیات غافلگیرانه در نیمه‌های شب نامبرده را دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل کردند.
این مقام انتظامی با ‌اشاره به دستگیری اعضای باند 18 نفره این کلاهبردار یادآور شد: متهم در بازجویی‌های صورت گرفته ابتدا منکر انجام هرگونه کلاهبرداری بود اما پس از مواجهه با مستندات پلیس چاره‌ای جز بیان حقیقت پیش روی خودش ندید و به 500 فقره کلاهبرداری به ارزش پنج هزار میلیارد ریال به شیوه فروش خودروهای لیزینگی اقرار کرد.
وی با بیان اینکه تحقیقات بر روی این پرونده ادامه دارد و تاکنون تعدادی از مال‌باختگان شناسایی شده‌اند، بیان کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا، به منظور پیشگیری از ابتلا مراجعان به این ویروس، شهروندان می‌توانند برای اطلاع از نحوه رسیدگی به شکایت خود، با شماره تلفن 02621829226 تماس حاصل کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر: