kayhan.ir

کد خبر: ۲۰۷۱۳۵
تاریخ انتشار : ۰۷ دی ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۲
اعتراض شدید رئیس کمیته اطلاعات مجلس آمریکا
رئیس دموکرات کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا با انتقاد شدید از بی تفاوتی دونالد ترامپ به بسته اقتصادی کنگره درباره «کرونا» گفته مردم آمریکا گرسنه اند و ترامپ مشغول بازی گلف است.سرویس خارجی-

بنابر اعلام رسانه های آمریکایی در حالی که تلفات کرونا در آمریکا از 340 هزار نفر فراتر رفته و میلیون ها آمریکایی نیز به دلیل شیوع این ویروس بیکار شده اند، رئیس جمهور آمریکا مقابل طرح محرک اقتصادی کنگره به شدت ایستاده است. همزمان میلیون‌ها آمریکایی در معرض تهدید قرار گرفته‌اند که کمک بیکاری خود را از دست بدهند، تنها به این دلیل که دونالد ترامپ، از تأیید و امضای سند بسته کمکی کرونا برای میلیون‌ها آمریکایی امتناع می‌ورزد.
کنگره آمریکا پس از ماه‌ها بحث و گفت‌وگو میان دو جناح دموکرات و جمهوریخواه بالاخره در ماه جاری دسامبر (آذر) بر سر این بسته مالی به توافق رسید. امتناع از امضای تأیید این بسته از سوی ترامپ به آن معناست که ۱۴ میلیون شهروند آمریکا از حق دریافت کمک کرونایی یا کمک بیکاری بی بهره خواهند ماند. گرچه دموکراتها برای انجام اصلاحات اعلام آمادگی کرده اند اما انجام هرگونه تغییراتی که مورد توافق دو حزب باشد، ماهها زمان نیاز دارد.
در همین رابطه «آدام شف»، رئیس دموکرات کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا در پیامی توییتری نوشت: «در حالی که رئیس جمهور مشغول بازی‌گلف است، بیش از ۱۰ میلیون نفر در حال از دست دادن مزایای بیکاری هستند. ایالت‌ها برای توزیع واکسن اعتبار کافی ندارند. توقف اخراج به زودی منقضی می‌شود. خانواده‌ها گرسنه هستند. آیا او مطلع است؟ آیا برای او اهمیتی دارد؟ از ماشین گلف پیاده شو و این لایحه را امضا کن!».
درخواست عجیب ثروتمندان انگلیسی
در انگلیس نیز به نوشته روزنامه «اکسپرس»، ابرثروتمندان در تلاشند تا به ازای پرداخت ۲هزار دلار برای هر دوز، بدون نوبت مشمول دریافت واکسن بیشتر شوند! آن‌ها با مراجعه به کلینیک‌های خصوصی، برای دریافت واکسن پول بیشتری پیشنهاد می‌دهند تا مانند مردم عادی در صف تزریق نایستند. رئیس یکی از همین کلینیک‌های خصوصی با بیان اینکه چطور برخی از ابرثروتمندان انگلیسی به دنبال بذل و بخشش‌های این چنینی آن هم بدون نوبت هستند، و با اشاره به اینکه در حال حاضر فقط سازمان خدمات بهداشت ملی انگلیس موجودی واکسن فایزر را به عنوان تنها واکسن تایید شده، دریافت می‌کند، آب پاکی را روی دست این افراد سودجو ریخته است. وی در مصاحبه‌ای با ساندی تایمز گفت: «چگونه برخی می‌توانند تا این اندازه با خودخواهی خود دیگران را ناامید کنند. مگر ابتلا به ویروس انتخابی بوده است که دریافت و تزریق واکسن هم گزینشی باشد. فقرا و ثروتمندان به یک میزان تحت تأثیر قرار گرفته‌اند و اما همه از امکانات یکسانی برخوردار نیستند؛ بنابراین اکنون آنچه مردم به دنبال آن هستند درجه‌ای از کنترل و مهار این ویروس است».
دستور وزیر صهیونیست
از فلسطین اشغالی نیز خبر رسیده که، علی‌رغم ادعای تشکیلات خودگردان فلسطین مبنی بر تزریق واکسن «کووید-۱۹» به اسرای فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی، تل‌آویو قصد ندارد این کار را انجام دهد. «امیر اوحانا» وزیر امنیت عمومی رژیم صهیونیستی شامگاه شنبه به مسئولان زندان‌های این رژیم دستور داد که هنگام تزریق واکسن کرونا به زندانیان، أسرای فلسطینی واکسینه تا اطلاع ثانوی واکسینه نشوند!
به نوشته وبگاه صهیونیستی «تایمز اسرائیل»، در بیانیه دفتر «اوحانا» در این باره آمده او دستور داده فعلا «واکسن کرونا باید برای مسئولان زندان و زندانی‌های اسرائیلی تزریق شود و زندانیان امنیتی (أسرای فلسطینی) اجازه دریافت واکسن را ندارند». این در حالی است که گفته می‌شود تاکنون حدود ۱۴۰ اسیر فلسطینی در زندان‌های رژیم اسرائیل به ویروس کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند و این رژیم حتی از امکانات درمانی و بهداشتی مقتضی به آنها خودداری می‌کند .دستور «اوحانا» بعد از آن صادر شد که «قدری ابو بکر» رئیس کمیسیون امور زندانیان در سازمان آزادی‌بخش فلسطین (ساف) گفت أسرای فلسطینی به زودی و در روزهای آینده در برابر ویروس کرونا واکسینه خواهند شد. پیش از این،
روزنامه الاخبار لبنان گزارش داده بود، صهیونیست ها در دیدار با مسئولان فلسطینی گفته‌اند در صورت آزادی زندانیان خود، اجازه خواهند داد واکسن کرونا وارد نوار غزه شود!

نام:
ایمیل:
* نظر: