kayhan.ir

کد خبر: ۲۰۷۱۳۱
تاریخ انتشار : ۰۷ دی ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۲
ژنرال صهیونیست اعتراف کرد
ژنرال صهیونیست اذعان کرده ارتش این رژیم «آماده جنگ نیست و در هر جنگ احتمالی هزینه بسیار هنگفتی را پرداخت خواهد کرد.»


ارتش رژیم صهیونیستی در یک دهه گذشته در تمام جنگ های
خود در برابر مقاومت فلسطین تقریبا به طور کامل متحمل شکست شده است. این را، خود صهیونیست‌ها می‌گویند.
 اخیرا حتی، برخی از مقامات این رژیم نگرانی خود را از راه اندازی هرگونه جنگ جدیدی با جنبش حماس اعلام کردند. در همین رابطه این بار «اسحاق بریک»، ژنرال احتیاط ارتش رژیم صهیونیستی طی مقاله‌ای در پایگاه صهیونیستی «مدی» ضمن تأکید بر اینکه ارتش این رژیم آماده جنگ با محور مقاومت نیست، ناقوس خطر درباره خطراتی که در هر گونه تقابل احتمالی با محور مقاومت در انتظار تل آویو است را به صدا در آورده و نوشته «در این تقابل، با شلیک بیش از ۲۰۰ موشک کوبنده و نقطه زن به سوی دولت ما، در محاصره‌ای نفسگیر قرار خواهیم گرفت.»
به گفته این ژنرال ارشد صهیونیست، «موشک‌هایی که ماهیت اسرائیل را تهدید می‌کند در لبنان، سوریه، عراق و یمن مستقر هستند...و جبهه داخلی اسرائیل عرصه مرکزی هر جنگی در آینده خواهد بود.
این موشک‌ها اهداف راهبردی اسرائیل مانند مراکز قدرت، پایگاه‌های هوایی و زمینی ارتش و زیرساخت‌های اسرائیلی مانند نیروگاه‌های برق و مراکز شیرین سازی آب را هدف قرار خواهند داد».
«بریک» سپس به برخی ضعف‌های موجود در ارتش رژیم صهیونیستی پرداخته و می‌نویسد، برای مقابله با این محاصره نفسگیر، سامانه موشکی «ختس»(پیکان) که مخصوص رهگیری موشک‌هاست و سامانه گنبد آهنین دچار کمبود ذخایر هستند و به نظر او علت این کمبود، مربوط به ناتوانی اقتصادی تل آویو برای تقویت این
ذخایر است.
به نظر این ژنرال صهیونیست، آنچه مزید بر علت شده آماده نبودن رژیم اشغالگر و ارتش آن در عرصه دفاعی و تهاجمی در هر گونه تقابل احتمالی است، به ویژه نقص‌هایی که در سلاح زمینی و نقطه ضعف‌هایی که در جبهه داخلی و زیرساخت‌ها وجود دارد.
طبق مقاله «بریک»، ارتش اشغالگر به علت مشغول بودن به نبرد‌های حاشیه‌ای از کسب آمادگی برای جنگ اصلی غافل مانده است. او در سودمند بودن این جنگ‌ها نیز به شدت ابراز تردید کرده و آن را پر هزینه می‌داند.
«بریک» در نهایت اذعان کرد «غم انگیز است که ارتش اسرائیل آماده جنگ نیست و در هر جنگ احتمالی هزینه بسیار هنگفتی را پرداخت خواهد کرد».
گفتنی است، سید حسن نصرالله، دبیر کل جنبش حزب الله
لبنان درباره وضعیت صهیونیست ها جمله معروفی دارد که اظهارات این ژنرال صهیونیست، به شکلی موید آن است: «اسرائیل سست تر از خانه عنکبوت است».
نام:
ایمیل:
* نظر: