kayhan.ir

کد خبر: ۲۰۷۱۰۰
تاریخ انتشار : ۰۷ دی ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۴


نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی گفت: به دستور وزیر آموزش و پرورش، دانش‌آموزان حادثه دیده شین‌آبادی پس از اخذ مدرک لیسانس در آموزش و پرورش استخدام می‌شوند.
کمال حسین‌پور اظهار داشت: با توجه به مکاتبه اخیر با وزیر آموزش و پرورش، به دستور وی، دانش‌آموزان حادثه دیده شین‌آبادی پس از اخذ مدرک لیسانس در آموزش و پرورش استخدام می‌شوند. وی در ادامه با‌اشاره به مشکلات فرهنگیان و قول مساعد وزیر آموزش و پرورش برای حل مشکلات تصریح کرد: در این رابطه به وزیر برای قرار گرفتن نیروهای نهضتی یک دوره‌ای در فرایند تبدیل وضعیت از حق التدریسی به پیمانی و نیز ایجاد فرصت به کسانی که مشمول قانون هستند اما در موعد مقرر مراجعه و تشکیل پرونده نداده‌اند، تاکید شد.
نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین در مکاتبه با وزیر، موضوعاتی مانند امکان ادامه فعالیت‌های سوادآموزی به ویژه سطوح بالاتر در بستر سامانه شاد، دستور به کارگیری نیروهای خدماتی و سرایداری در مدارس و ادارات آموزش و پرورش و اجازه به کارگیری و تعیین تکلیف معلمین حق‌التدریسی نهضت پیش‌دبستانی برون‌سپاری که شامل قانون بوده‌اما به دلایل مختلف از جمله عدم منظور کردن کلاس درسی برای آنان تاکنون جذب نشده‌ و پیش‌نوبت هستند، مطرح و وزیر آموزش و پرورش قول مساعد داد.
وی با‌اشاره به لزوم اجازه آزمون مجدد به معلمینی که در آزمون قبول نشده‌اند تصریح کرد: از سوی دیگر باید از ستاد ملی کرونا مجوز کسب برای فعالیت مدارس روستاهای کم جمعیت و چند پایه که اکثراً محروم هستند انجام شود.
نام:
ایمیل:
* نظر: