kayhan.ir

کد خبر: ۲۰۷۰۹۰
تاریخ انتشار : ۰۷ دی ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۴


 
 معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تعداد واحدهای راکد و نیمه فعال در سطح کشور را ۱۰ هزار مورد اعلام کرد و گفت: سهم استان کرمانشاه ۵۵ واحد صنعتی و معدنی است که تا پایان امسال ۲۲ واحد معدنی و ۲۸ واحد صنعتی به فعالیت برمی‌گردند.
مهدی صادقی‌ نیارکی در آئین بهره‌بر‌داری از کارخانه قوطی‌سازی سینا که با حضور پرویز فتاح رئیس ‌بنیاد مستضعفان کشور برگزار شد، این پروژه را از بزرگ‌ترین پروژه‌های اقتصادی کشور در سال جاری برشمرد و اظهار داشت: تا پایان سال ۱۱ طرح را در استان کرمانشاه با اعتبار ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان و با‌اشتغال‌زایی هزار نفر اجرا خواهیم کرد.
وی گفت: سهم استان کرمانشاه ۵۵ واحد صنعتی و معدنی است که تا پایان امسال ۲۲ واحد معدنی و ۲۸ واحد صنعتی به فعالیت برمی‌گردند.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت پروژه قوطی‌سازی سینا، پروژه ایران خودرو، پروژه بیو‌ایمپلنت و بیواتانول را از مصوبات سفر مقام معظم رهبری به استان کرمانشاه عنوان کرد که یا به بهره‌برداری رسیده‌اند و یا در حال انجام هستند.
صادقی‌ نیارکی تصریح کرد:
با افتتاح این کارخانه واردات قوطی در سال ۹۸ به یک ‌میلیون دلار رسیده است و ۷ میلیون دلار نیز صادرات داشتیم و برای حمایت بیشتر این محصول، جزو محدودیت‌های واردات
قرار می‌گیرد.
وی با ‌اشاره به اینکه این پروژه بزرگ‌ترین پروژه سرمایه‌گذاری در غرب کشور است، ادامه داد: با توصیه مهندس فتاح کار را به متخصصان داخلی سپردیم.

نام:
ایمیل:
* نظر: