kayhan.ir

کد خبر: ۲۰۷۰۸۸
تاریخ انتشار : ۰۷ دی ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۳مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: میزان تحصیلات مردم این استان هفت سال و سه ماه است که این رقم یک سال و یک ماه از میانگین کشوری پایین‌تر است.
مهدی مودی اظهار داشت: میزان تحصیلات در سطح کشور هشت سال و چهار ماه گزارش شده است.  
وی خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات این است که در سرشماری‌ها، اسامی بی‌سوادان ارائه نمی‌شود تا بتوانیم این افراد را شناسایی و در کلاس‌های سوادآموزی جذب کنیم.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی افزود: امید می‌رود در سرشماری سال ۱۴۰۰، این مشکل حل شود و اسامی افراد بیسواد ارائه شود.  مودی گفت: هنوز حدود ۱۷ هزار بی‌سواد در استان وجود دارد اما ما تنها اسامی چهار هزار و ۳۱۱ نفر داریم که مطابق برنامه‌ها، این افراد امسال با سواد می‌شوند.  وی گفت: بر اساس برنامه‌ریزی، امسال باید بیش از پنج هزار نفر در برنامه‌های سوادآموزی استان جذب شوند اما بر اساس تفاهم استانداری با رئیس‌ سازمان نهضت، آموزش ۱۰ هزار و ۶۶۹ نفر بی‌سواد در قالب طرح شتاب‌بخشی در دستور کار است. مودی افزود: امسال تاکنون چهار هزار و ۱۱۵ نفر در برنامه‌ها جذب شده‌اند که این رقم معادل ۷۳ درصد از برنامه‌های تعیین شده در کشور و بیش از ۳۰ درصد از اهداف تفاهم‌نامه استانداری با سازمان نهضت سوادآموزی است.
وی خاطرنشان کرد: امسال ۸۶ درصد از فعالیت سوادآموزی برای بانوان و مابقی برای مردان است، همچنین ۳۶.۵ درصد از سودآموزان در مناطق شهری و مابقی در مناطق روستایی هستند.

نام:
ایمیل:
* نظر: