kayhan.ir

کد خبر: ۲۰۷۰۱۴
تاریخ انتشار : ۰۶ دی ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۴
با حضور وزیر راه وشهرسازی؛
تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری در اراضی ۲ هزار و ۴۰۰ هکتاری مجتمع بندری شهید رجایی با حضور وزیر راه و شهرسازی و وزیر صنعت، معدن وتجارت امضا شد.استاندار هرمزگان در این مراسم گفت: این تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری بین رزم‌حسینی وزیر صمت و محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و شرکت‌های مجری پروژه‌ به امضا رسیده و درمنطقه ویژه اقتصادی بندرشهید رجایی به ارزش ۱۰۰ هزار میلیارد ریال و ۸۰۰ میلیون یورو سرمایه‌گذاری می‌شود.
فریدون همتی افزود: سرمایه‌گذاری‌هایی که طبق این تفاهم‌نامه در منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی صورت می‌گیرد شامل احداث کارخانه‌های روی، سرب، منگنز و مس، احداث پالایشگاه آلومینا، احداث و توسعه کارخانجات لوازم خانگی، توسعه و تجمیع کارخانجات صنعتی و کارخانه کانتینر‌سازی است.
وی اظهار داشت: با امضای این تفاهم‌نامه‌های سرمایه‌گذاری، شاهد ایجاد اشتغال بیشتر در استان خواهیم بود و نسل جدید بنادر در بندر شهید رجایی ایجاد خواهد شد.
استاندار هرمزگان همچنین یادآور شد: منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی بندرعباس با داشتن ظرفیت‌های تولید، ایجاد ارزش افزوده، صادرات، دسترسی به آب‌های آزاد و زیرساخت‌هایی مناسب، از مزیت‌های بسیار خوبی برای سرمایه‌گذاری برخوردار است.
همتی با اشاره به آمادگی کامل مجموعه مدیریت هرمزگان در جهت حمایت از سرمایه‌گذاران، ادامه داد: ضمن استقبال از حضور بیشتر سرمایه‌گذاران در استان، تسهیلات و شرایط مناسب را برای فعالیت آن‌ها فراهم می‌کنیم.
وی بیان داشت: نرخ مشارکت اقتصادی در استان هرمزگان بیش از ۵۰ درصد است، در حالی که متوسط کشوری این نرخ، ۳۹ درصد است.
نام:
ایمیل:
* نظر: