kayhan.ir

کد خبر: ۲۰۶۹۸۹
تاریخ انتشار : ۰۶ دی ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۴
مدیرعامل صنایع پتروشیمی هگمتانه گفت: این مجتمع نخستین و تنها تولیدکننده پودر پی‌وی‌سی با‌ گرید پزشکی استاندارد در خاورمیانه است که ۵۰ درصد این محصول استراتژیک به کشورهای دیگر صادر می‌شود.
ناصر شمخانی، در گفت‌و‌گو با ایرنا اظهار داشت: محصول تولید شده در پتروشیمی هگمتانه نه تنها در ایران بلکه در منطقه خاورمیانه هم منحصر بفرد است و علاوه‌بر تغذیه صنایع داخلی مشتری خارجی هم دارد.
وی اضافه کرد: این شرکت سالانه بیش از ۴۵ هزار تن انواع پودر و گرانول با‌گرید پزشکی تولید می‌کند که محصولی بسیار مهم و استراتژیک محسوب می‌شود.
وی گفت: این ماده در صنایع پایین دستی قابل استفاده است و بیشتر کارخانجات تولیدکننده تجهیزات پزشکی و صنایع غذایی تاکنون این ماده اولیه را از طریق واردات تامین می‌کردند.شمخانی خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی این واحد علاوه‌بر تغذیه صنایع داخلی و جلوگیری از خروج ارز با صادرات نیمی از محصول تولید شده می‌توانیم برای کشور ارزآوری داشته باشیم. به گفته وی اکنون ۲۵۰ نفر در این واحد صنعتی مشغول به کار هستند و با احداث صنایع پایین دستی که عمدتا مصنوعات پزشکی است دو هزار نفر دیگر جذب می‌شوند. وی افزود: برای ساخت این مجتمع هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان سرمایه هزینه شده و امیدواریم این سرمایه‌گذاری در بازه زمانی تعیین شده به اهدافش برسد.
احداث پتروشیمی هگمتانه از سال ۱۳۸۱ در همدان کلید خورد و اما  در میانه راه با فراز و فرودهای بسیاری مواجه شد که از سال گذشته عزم مسئولان برای راه‌اندازی آن جدی شد.
پتروشیمی هگمتانه پنجشنبه چهارم دی‌ماه به دستور رئیس‌جمهوری به بهره‌برداری رسید.

نام:
ایمیل:
* نظر: