kayhan.ir

کد خبر: ۲۰۶۹۸۵
تاریخ انتشار : ۰۶ دی ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۴
دادگستری مازندران از دستگیری نهمین عضو شورای اسلامی شهر ساری خبر داد و به این ترتیب تاکنون تمامی اعضای اصلی این شورا دستگیر شده‌اند و تنها یک عضو علی‌البدل با سابقه فعالیت ۲ ماهه برای آن باقی مانده است.


ساری - خبرنگار کیهان :

روابط عمومی دادگستری مازندران اعلام کرد: در ادامه رسیدگی به پرونده تخلفات مالی شهرداری و شورای شهر مرکز استان، آخرین عضو شورای شهر ساری به اتهام فساد مالی با دستور قضایی توسط سازمان اطلاعات سپاه کربلا دستگیر شد.
این روابط عمومی از فرد دستگیر شده که نامی از او برده نشده، به عنوان «آخرین بازمانده اعضای شورای شهر ساری» یاد کرد و افزود: دستگاه قضایی استان طبق فرامین مقام معظم رهبری و در راستای اهداف اعلامی رئیس ‌قوه قضائیه با رویکرد مقابله با انواع فساد اقتصادی و مالی، مصمم است با به دست آوردن مستندات و دلایل کافی؛ ریشه‌های فساد را در استان بخشکاند تا مردم شاهد اجرای عدالت در تمام سطوح جامعه باشند.
یکی از وابستگان این عضو شورای شهر مدعی شد که او را دستگیر نکرده بلکه فرا خوانده بودند و بعد هم برای آزادی قرار وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی تعیین کردند که خانواده‌اش روز پنج‌شنبه تا پیش از تعطیلی دادگستری موفق به تامین آن نشد و روز شنبه تلاششان را برای تامین وثیقه ادامه می‌دهند.
دستگیری اعضای شورای شهر ساری اوایل تابستان امسال و تقریبا ۲ سال پس از اولین اطلاع‌رسانی در‌باره پرونده اختلاس و تضییع حقوق عمومی شهرداری ساری شروع شد و در کمتر از ۲ ماه این شورا را از حد نصاب خارج کرد. ورود ۲ عضو علی‌البدل در ۱۴ مهر ماه بار دیگر شورای شهر ساری را به حد نصاب برگرداند ولی کمتر از ۲ هفته بعد بار دیگر با تداوم دستگیری‌ها شورا از حد نصاب افتاد.
شورای پنجم شهر ساری ۹ عضو اصلی و ۶ عضو علی‌البدل داشت که از ابتدای تابستان امسال تاکنون تمامی ۹ عضو اصلی برسر پرونده فساد شهرداری دستگیر و بازداشت شده‌اند. از ۶ عضو علی‌البدل هم چهار عضو از ورود به شورا انصراف داده‌اند.
پرونده اختلاس و تضییع حقوق عمومی شهرداری ساری علاوه‌بر ۹ عضو شورای شهر، تاکنون شهردار، سرپرست وقت شهرداری در نیمه اول سال ۹۸، چند مدیر و کارمند و همچنین تعدادی از پیمانکاران این مجموعه را بلعیده است.

نام:
ایمیل:
* نظر: